اولین واکنش آمریکا به ترور مقام حماس

کد خبر: 1265939

روزنامه واشنگتن پست در واکنش مقامات آمریکایی به ترور «صالح العاروری» نایب رئیس اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در حمله سه‌شنبه شب رژیم اسرائیل به ضاحیه بیروت به شهادت رسید، به نقل از یک مقام نظامی آمریکایی اعلام کرد که اسرائیل مسوول این حمله است.

اولین واکنش آمریکا به ترور مقام حماس

روزنامه واشنگتن پست در واکنش مقامات آمریکایی به ترور «صالح العاروری» نایب رئیس اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در حمله سه‌شنبه شب رژیم اسرائیل  به ضاحیه بیروت به شهادت رسید، به نقل از یک مقام نظامی آمریکایی اعلام کرد که اسرائیل مسوول این حمله است.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در پی ترور معاون رئیس دفتر سیاسی حماس در بیروت به نقل از  یک مقام دفاعی آمریکا که خواست نامش فاش نشود، گفت: «نیروهای  اسرائیل مسئول حمله به "العاروری" بوده و ارزیابی از کشته شدن وی ادامه دارد.»

واشنگتن پست نوشت: خبرگزاری دولتی لبنان گزارش داد که دست کم شش نفر در این انفجار کشته شدند و  حماس نیز اعلام کرد که اسرائیل "ترورهای ناجوانمردانه" انجام داده و دو تن از رهبران  گردان های عزالدین القسام حماس نیز کشته شده اند.

این رسانه آمریکایی ادامه داد:  ارتش اسرائیل از اظهار نظر درباره این انفجار خودداری کرد و مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، المیادین در این باره اعلام کرد که «صالح العاروری» نایب رئیس اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در حمله سه‌شنبه شب رژیم صهیونیستی به ضاحیه بیروت به شهادت رسیده است.

منابع رسانه‌ای سه‌شنبه شب از وقوع یک انفجار قوی و حمله پهپادی رژیم صهیونیستی به ضاحیه جنوبی بیروت خبر دادند و خبرگزاری لبنان هم گزارش داد که در نتیجه این حمله چهار نفر شهید و شماری دیگر هم زخمی شده‌اند.

جنبش مقاومت اسلامی حماس نیز در بیانیه‌ای خبر شهادت العاروری را تایید کرد. حماس همچنین از شهادت دو تن از فرماندهان گردان‌های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی این جنبش در این حمله خبر داده است.

پیشتر منابع خبری گزارش دادند که سه همراه صالح العاروری در انفجار ضاحیه بیروت به شهادت رسیدند. شبکه المیادین در این باره گزارش داد که یک انفجار بزرگ در منطقه «المشرفیه» در ضاحیه جنوب بیروت رخ داده است.

خبرگزاری رسمی لبنان درباره دلیل این انفجار اعلام کرد که یک پهپاد رژیم صهیونیستی یک دفتر متعلق به جنبش حماس را در بیروت هدف قرار داده است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد