حمله به مقر حشد شعبی در شرق بغداد/ شهادت «الحاج ابو تقوی» از فرماندهان حشد شعبی

کد خبر: 1266338

منابع خبری از هدف قرار گرفتن مقر حشد شعبی در شرق بغداد خبر دادند. منابع عراقی از شهادت دو نفر از فرماندهان حشد شعبی در این حمله تروریستی اشغالگران آمریکایی خبر دادند. چندین نفر دیگر نیز در این تجاوز زخمی شده‌اند.

حمله به مقر حشد شعبی در شرق بغداد/ شهادت «الحاج ابو تقوی» از فرماندهان حشد شعبی

یکی از مقرهای الحشدالشعبی در بغداد ظهر امروز هدف قرار گرفت که این حمله تاکنون تعدادی شهید و زخمی در پی داشته است. منابع عراقی ظهر امروز (پنج‌شنبه) از شنیده شدن صدای مهیب انفجار در شرق بغداد خبر دادند و پس از آن رسانه‌ها اعلام کردند که مقر الحشد الشعبی در خیابان «فلسطین» بغداد هدف حمله قرار گرفته است.

این مقر مربوط به تیپ ۱۲ الحشد الشعبی (جنبش نجباء) است و داخل مجموعه وزارت کشور عراق قرار دارد و گفته می‌شود که تاکنون دو تن از فرماندهان الحشد الشعبی به شهادت رسیده‌اند. هنوز کیفیت و چگونگی این حمله مشخص نیست، اما برخی منابع نوشته‌اند که یک پهپاد مقر الحشد الشعبی را هدف گرفته است.

یک منبع پلیس عراق نیز به خبرگزاری رویترز گفت که در این انفجار دو نفر به شهادت رسیده و پنج  نفر دیگر زخمی شده‌اند. یک منبع الحشد الشعبی نیز در گفت‌و‌گو با شبکه الجزیره، گفت که به احتمال زیاد آمریکا عامل این حمله است.

جنبش نجباء نیز خبر داد که در این حمله «الحاج ابو تقوی» معاون فرماندهی عملیات الحشد الشعبی در بغداد و همچنین فرمانده تیپ ۱۲ این گروه به شهادت رسیده‌اند.

شهید ابو تقوی السعیدی در کنار شهید ابومهدی المهندس

شهید ابو تقوی السعیدی در کنار شهید ابومهدی المهندس

منابع عراقی می‌گویند که خودروی شهید ابو تقوی به محض اینکه به مقر الحشدالشعبی می‌رسد هدف قرار می‌گیرد. چهار موشک از پهپاد شلیک شده که یکی از آن‌ها به خودروی شهید ابوتقوی اصابت کرده است. برخی منابع نیز تعداد شهدا را تا چهار تن اعلام کرده‌اند./ فارس

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها