آمریکا حفاظت فیزیکی از قاتلان سردار سلیمانی را تمدید کرد

کد خبر: 1266392

دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا برنامه حفاظت از مقام‌های دولت قبل که در ترور سردار قاسم سلیمانی نقش داشته‌اند را تمدید کرد.

 آمریکا حفاظت فیزیکی از قاتلان سردار سلیمانی را تمدید کرد

دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا برنامه حفاظت از مقام‌های دولت قبل که در ترور سردار قاسم سلیمانی نقش داشته‌اند را تمدید کرد.

دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا یک بار دیگر محافظت از مایک پامپئو، وزیر خارجه سابق این کشور و یکی از مشاوران ارشد او را به دلیل نقش‌آفرینی آنها در ترور شهید سپهبد «قاسم سلیمانی» تمدید کرده است.

رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند وزارت خارجه این کشور اواخر ماه گذشته به کنگره اطلاع داد که تهدیدها علیه پامپئو و برایان هوک، مشاور ویژه آمریکا در امور ایران در دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ را برای یک دوره دیگر تمدید کرده است.

در اطلاعیه وزارت خارجه آمریکا ادعا شده علیه این دو نفر «تهدیدهای جدی و موثق» وجود دارد که حفاظت‌های امنیتی دولتی از آنها را ضروری می‌کند. تاریخ این اطلاعیه 19 دسامبر است اما روز 22 دسامبر به کنگره ارسال شده است.

پامیئو و برایان هوک از اصلی‌ترین طراحان سیاست موسوم به «فشار حداکثری» بعد از خروج آمریکا از «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) بودند. آنها علاوه بر این، جزو نقش‌‌آفرینان اصلی در برنامه‌ریزی‌ها برای ترور سردار سلیمانی بودند.

این شانزدهمین باری است که دولت جو بایدن محافظت از برایان هوک را بعد از اتمام ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ در ژانویه 2021 تمدید کرده است. برای مایک پامپئو این سیزدهمین بار است که این برنامه حفاظتی تمدید می‌شود.

دلیل این 3 دوره اختلاف بین برنامه حفاظت این دو مقام سابق آمریکا این است که مایک پامپئو به عنوان یکی از وزیران کابینه دونالد ترامپ تا مدت معینی بعد از خروج از دولت به صورت خودکار تحت حفاظت‌ قرار داشت.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در ماه مارس سال 2022 گزارش داده بود که حفاظت 24 ساعته از آنها بیش از 2 میلیون دلار در ماه برای وزارت خارجه هزینه در بر دارد. در اطلاعیه جدید اشاره‌ای به هزینه‌های حفاظت جدید نشده است.

در این اطلاعیه به طور مستقیم به نام ایران به عنوان منابع تهدید موجود علیه آنها اشاره‌ای نشده اما پامپئو در چند مصاحبه و از جمله در کتابش به نگرانی‌های خود از بابت اینکه هدف انتقام ایران قرار بگیرد اشاره کرده است./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها