رسانه عبری: ارتش در برخی مناطق غزه وارد مرحله سوم جنگ شده است

کد خبر: 1266406

رسانه رژیم صهیونیستی امروز پنج‌شنبه گزارش کرد ارتش این رژیم در برخی مناطق نوار غزه وارد مرحله سوم جنگ شده است.

رسانه عبری: ارتش در برخی مناطق غزه وارد مرحله سوم جنگ شده است

رسانه رژیم صهیونیستی امروز پنج‌شنبه گزارش کرد ارتش این رژیم در برخی مناطق نوار غزه وارد مرحله سوم جنگ شده است.

در حالی که رژیم صهیونیستی آغاز مرحله سوم جنگ را به شکل رسمی اعلام نکرده اما نحوه عملکرد ارتش این رژیم در نوار غزه از جمله کاهش تعداد نیروهایش نشان‌دهنده این است که این مرحله آغاز شده است.

مرکز پخش رژیم صهیونیستی در این خصوص گزارش کرد، ارتش در برخی مناطق نوار غزه با تعداد نیروهای کمتری، وارد مرحله سوم جنگ شده است.

این رسانه عبری زبان گزارش داد، تصور می‌شود فعالیت‌های نظامی گسترده در ۲ منطقه الدرج و التفاح (در شرق شهر غزه) تا اوایل هفته آتی پایان خواهد یافت.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی چند روز قبل کاهش نیروهای این ارتش در نوار غزه را اعلام کرده بود.

بر اساس گزارش رسانه‌های رژیم صهیونیستی، مرحله سوم جنگ در غزه شامل تغییر بمباران شدید به محدود و به عقب برگرداندن تعداد زیادی از سربازها از داخل نوار غزه به سمت مرزها است.

جنبش حماس هفتم اکتبر عملیات غافلگیرانه و گسترده طوفان الاقصی را علیه شهرک‌های غلاف غزه آغاز کرد که در آن حدود ۱۲۰۰ تن از ساکنان اراضی اشغالی به هلاکت رسانده و ده‌ها تن دیگر از آنها را به اسارت درآورد.

پس از آن ارتش رژیم صهیونیستی حملات هوایی شدیدی را علیه نوار غزه آغاز کرد و ۲۷ اکتبر نیز عملیات زمینی را علیه مناطقی در شهر غزه و شمال نوار غزه آغاز کرد و در ادامه به مناطق مرکز و جنوب آن حرکت کرد که طبق آنچه این ارتش اعلام کرد، در این عملیات ۱۷۵ تن از افسران و سربازانش به هلاکت رسیدند./ایسنا

عمان: اشغالگران باید از غزه خارج شوند

وزارت خارجه عمان تاکید کرد نوار غزه بخش جدایی‌ناپذیر از سرزمین‌های فلسطین است و اشغالگران باید از آن خارج شوند.

به گزارش ایسنا،  وزارت خارجه عمان در بیانیه‌ای گفت: ما اظهارات مقامات رژیم صهیونیستی درباره کوچاندن فلسطینی‌ها از نوار غزه را قاطعانه رد می‌کنیم.

به نقل از الجزیره، این وزارتخانه افزود: نوار غزه بخش جدایی‌ناپذیر سرزمین‌های اشغالی فلسطین است که در قطعنامه‌های سازمان ملل به آن اشاره شده است و اشغالگران باید از آن خارج شوند.

همچنین وزارت خارجه فرانسه روز گذشته اعلام کرد: فرانسه اظهارات بتسلئیل اسموتریچ، وزیر دارائی و ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی اسرائیل درباره کوچاندن فلسطینی‌ها را محکوم می‌کند.

وزارت خارجه فرانسه از تل آویو خواست تا از چنین اظهارات تحریک آمیزی که غیرمسئولانه بوده و تنشها را تشدید می‌کند، دست بردارد.

وزیر خارجه مصر نیز روز چهارشنبه بر مخالفت کامل کشورش با هرگونه مظاهر کوچاندن فلسطینی‌ها یا نابودی مسئله فلسطین تاکید کرد.

پیشتر یک مسئول ارشد در کابینه رژیم صهیونیستی در مصاحبه با روزنامه تایمز اسرائیل گفت تل‌آویو در حال مذاکراتی با کشورهای متعدد برای پذیرش مهاجران از نوار غزه است.

وزارت خارجه آمریکا نیز روز سه شنبه تاکید کرد: ما به صورت شفاف اعلام کردیم که غزه، خاک فلسطینی است و خاک فلسطین باقی خواهد ماند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها