میقاتی در دیدار با بورل: اسرائیل نقض حاکمیت لبنان را متوقف کند

کد خبر: 1266727

نخست‌وزیر لبنان در دیدار با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیروت خواستار توقف نقض حاکمیت کشورش توسط رژیم صهیونیستی شد.

میقاتی در دیدار با بورل: اسرائیل نقض حاکمیت لبنان را متوقف کند

نخست‌وزیر لبنان در دیدار با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیروت خواستار توقف نقض حاکمیت کشورش توسط رژیم صهیونیستی شد.

به گزارش سایت النشره، جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که به بیروت سفر کرده است با «نجیب میقاتی» نخست‌وزیر پیشبرد امور (موقت) لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار به موضوع حملات رژیم صهیونیستی به لبنان و آخرین تحولات منطقه در سایه جنگ غزه پرداخته شد.

میقاتی در جریان این دیدار اظهار داشت: ما صلح طلب هستیم نه جنگ افروز؛ به همین دلیل به دنبال ثبات و در حال برقراری تماس با طرف‌های مختلف در این راستا هستیم.

وی در واکنش به تهدیدهای رژیم صهیونیستی مبنی بر گسترش حملات خود به جنوب لبنان تاکید کرد: هرگونه بمباران گسترده در جنوب لبنان، منطقه را به سمت یک انفجار فراگیر سوق خواهد داد.

میقاتی خاطرنشان کرد: تعهد لبنان به اجرای قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت مستلزم توقف نقض حاکمیت کشور از سوی اسرائیل و عقب نشینی آن از سرزمین های اشغالی ما است.

به گزارش ایرنا، با آغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط گروه های مقاومت فلسطین، حزب‌الله لبنان در راستای سرگرم کردن بخش عمده‌ای از نظامیان صهیونیست در شمال فلسطین و کاهش فشار بر مقاومت در غزه، اقدام به انجام عملیات‌های روزانه و سنگین علیه اهداف رژیم صهیونیستی در داخل خاک فلسطین کرده است.

به تازگی روزنامه الاخبار نوشت که مقاومت لبنان به تاکتیک‌های خاصی روی آورده است که دشمن توان رویارویی با آن را ندارد. بر این اساس، فرماندهی مقاومت به رزمندگان اختیاراتی داده اند که آنها را قادر به انجام اقدامات زیادی می‌کند و مقاومت لبنان موفق به وارد کردن خسارات مستقیم به مواضع، جنگ افزارها و سیستم‌های دشمن شده است.

در این باره رسانه‌های صهیونیستی نیز معتقدند که حزب‌الله در شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین همچنان دست برتر را دارد و ارتش اسرائیل در این منطقه به دام افتاده است./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها