فرار نتانیاهو از تحقیقات درباره شکست از مقاومت فلسطین

کد خبر: 1266956

یک رسانه صهیونیستی از تلاش نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای به تعویق‌ افتادن تحقیقات درباره شکست این رژیم از مقاومت فلسطین خبر داد.

فرار نتانیاهو از تحقیقات درباره شکست از مقاومت فلسطین

یک رسانه صهیونیستی از تلاش نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای به تعویق‌ افتادن تحقیقات درباره شکست این رژیم از مقاومت فلسطین خبر داد.

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در گزارشی درباره فرار «بنیامین نتانیاهو» از بررسی دلایل شکست تل آویو در عملیات طوفان الاقصی نوشت: در شرایطی که نتانیاهو سعی می کند تحقیقات ارتش را به تعویق بیاندازد، بازرس کل، بر شروع تحقیقات درباره اقدامات ارتش در جنگ (علیه) غزه تاکید کرد.

براساس گزارش این روزنامه چاپ تل آویو، «ماتانیاهو انگلمن» بازرس کل رژیم صهیونیستی به کابینه نتانیاهو اطلاع داد که این هفته، بررسی مسائل مرتبط با جنگ علیه غزه را آغاز می کند.

به گزارش ایرنا،‌ نتانیاهو تاکنون از پذیرش مسئولیت شکست در عملیات طوفان الاقصی خودداری کرده و همواره سعی کرده ارتش و دستگاه اطلاعاتی و امنیتی را درباره این شکست مقصر اعلام کند.

در مقابل، «هرتزی هالوی» فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی یک کمیته تحقیق برای بررسی دلایل شکست این رژیم در عملیات طوفان الاقصی تشکیل داد.

تشکیل کمیته تحقیق ارتش برای ارزیابی دلایل شکست رژیم صهیونیستی از مقاومت فلسطین موجب تشدید تنش ها در کابینه و شورای جنگ این رژیم شده است.

نتانیاهو و اعضای راست‌گرای کابینه وی به انتصاب «شائول موفاز» به ریاست کمیته تحقیق ارتش اعتراض دارند. موفاز از منتقدان جدی کابینه نتانیاهو است.

سران رژیم صهیونیستی اکنون نه تنها درباره دلایل شکست از مقاومت فلسطین و مقصران آن با یکدیگر اختلاف دارند، بلکه درباره چگونگی خروج از باتلاق غزه نیز اختلاف نظر دارند.

رسانه های رژیم صهیونیستی از وجود اختلاف بین «یوآف گالانت» وزیر جنگ و «بنی گانتس» عضو شورای جنگ با نخست وزیر خبر داده اند.

کارشناسان مسائل سیاسی معتقدند باتوجه به سردرگمی رژیم صهیونیستی درباره راهبرد جنگ علیه غزه، باز هم این مقاومت است که پایان بازی را تعیین و معادلات خود را به تل آویو تحمیل خواهد کرد./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها