طرح موساد در ایجاد ناامنی برای مقامات فلسطینی در ترکیه

کد خبر: 1266968

نشریه ترکیه‌ای با اشاره به طرح موساد در ایجاد ناامنی برای مقامات فلسطینی در ترکیه نوشت: هدف این است که این افراد از ترکیه خارج شوند تا موساد به راحتی آنها را ترور یا بازداشت کند.

طرح موساد در ایجاد ناامنی برای مقامات فلسطینی در ترکیه

نشریه ترکیه‌ای با اشاره به طرح موساد در ایجاد ناامنی برای مقامات فلسطینی در ترکیه نوشت: هدف این است که این افراد از ترکیه خارج شوند تا موساد به راحتی آنها را ترور یا بازداشت کند.

نشریه «ترکیه» با اشاره به اقدامات رژیم صهیونیستی علیه ترکیه، از طرح این رژیم برای ایجاد ناامنی ترکیه خبر داد.

در این گزارش آمده است: اسرائیل که در نقشه‌های خود برای سوء قصد علیه رهبران مقاومت در خارج از فلسطین موفق نشده، نقشه جدیدی طراحی کرده است. تل آویو بعد از این بیان مقامات ترکیه که «سوءقصد در داخل مرزهای ترکیه تاوان سنگینی خواهد داشت»، مأموریت جدیدی به موساد داده است. اسرائیل انجام یک سری حملات تروریستی و اقدامات تحریک آمیز اجتماعی در ترکیه را هدفگذاری کرده است.

در این راستا ادعا می‌شود که به بعضی یهودی‌ها و مؤسسات یهودی حمله شده و گناه آن را بر گردن فلسطینی‌ها خواهند انداخت.

گفته می‌شود که موساد با استفاده از ابزارهای تروریستی نظیر پ.ک.ک و داعش در جامعه انفعال ایجاد کرده و بستر را برای هرج و مرج در ترکیه مهیا خواهد کرد و طبق این نقشه با سوء قصد علیه احزاب و سیاستمداران، فلسطینی ها و اعراب را به عنوان هدف نشان خواهد داد. موساد با این روش مقاومت‌کنندگان که بی‌دفاع مانده‌اند را به راحتی شکار کرده و از بین خواهد برد.  

اطلاعات حاصله از منابع امنیتی حاکی از آن است که موساد برنامه جدیدی برای اجرایی کردن نقشه سوءقصدها از طریق غیرمستقیم تهیه کرده است.

اسرائیل اشغالگر به گروه های تروریستی که از نزدیک با آنها در تماس است، ماموریت داده که حملاتی نظیر انفجار بمب، سوء قصد و اقداماتی که ارزش های حساس جامعه را متزلزل خواهد کرد، انجام دهند.

فلسطینی‌ها در حملات علیه یهودی ها مسئول شمرده خواهند شد. با این اقدام، ترکیه به عنوان کشور حامی ترور معرفی خواهد شد. در نتیجه بستر خروج رهبران فلسطینی از ترکیه فراهم شده و آنها به یک لقمه آسان برای ترور و یا دستگیری و انتقال به اسرائیل تبدیل می‌شوند.

اطلاعاتی که به دست آورده‌ایم حاکی از آن است که اسرائیل و ایادی او برای ایجاد هرج و مرج و شورش در خیابان‌های ترکیه، دشمنی با اعراب را شعله ور خواهند کرد. در استراتژی ایجاد تنش اسرائیل، موضوع آتاترک از اهمیت ویژه ای برخوردار است. موساد به اقداماتی نظیر حمله به مجسمه های آتاترک، تحریک و ایجاد انفعال در رسانه‌های اجتماعی متوسل شده است.  

بنابر ادعایی، موساد که می‌خواهد با ابزارهای ترور، هرج و مرج ایجاد کند، گزارش وسیعی در این راستا تهیه کرده است.

موجودیت ترکیه در کشورهایی نظیر عراق و سوریه نیز جزء اهداف موساد قرار دارد. در حالیکه میت، نیروهای مسلح و پلیس ترکیه به حالت آماده باش درآورده شده‌اند، لانه‌های تروریستی زیادی در سوریه تخریب شد.

به گزارش تسنیم، منابع امنیتی اعلام کردند بعضی حملات مستقیماً توسط اسرائیل انجام شده و به گردن فلسطینی‌ها و اعراب انداخته می‌شود. به علاوه ادعا می‌شود اسرائیل برای اجرای نقشه هرج و مرج در ترکیه به بعضی احزاب سیاسی، سلبریتی‌ها و مؤسسات رسانه‌ای کمک مالی می‌کند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها