بلینکن: 90 درصد از ساکنان غزه با بحران غذا مواجه هستند

کد خبر: 1267038

وزیر خارجه آمریکا که کشورش بزرگترین حامی رژیم صهیونیستی در جنگ غزه است امروز در دوحه گفت که 90 درصد از ساکنان غزه با کمبود جدی غذا مواجه هستند.

 بلینکن: 90 درصد از ساکنان غزه با بحران غذا مواجه هستند

وزیر خارجه آمریکا که کشورش بزرگترین حامی رژیم صهیونیستی در جنگ غزه است امروز در دوحه گفت که 90 درصد از ساکنان غزه با کمبود جدی غذا مواجه هستند.

«افزایش فوری کمک‌ها به غزه و به خصوص در شمال، موضوعی اساسی بوده و 90 درصد از ساکنان غزه با کمبود جدی غذا مواجه هستند» این سخنان «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با همتای قطری خود در دوحه است.

واشنگتن در حال حاضر بزرگترین حامی حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه بوده و بارها قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برای آتش‌بس فوری در این باریکه را رد کرده است.

از سوی دیگر، آمریکا بزرگترین و مهمترین تامین کننده تسلیحات این رژیم در حملات گسترده علیه غزه به شمار می‌آید.

بلینکن در بخش دیگری از سخنانش گفت که کشورش در حال مذاکره با اسرائیل برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه است.

«جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز روز گذشته هشدار داده بود: «بر اساس اعلام سازمان برنامه جهانی غذا، 100 درصد ساکنان غزه از بحران غذا رنج می‌برند».

پیشتر نیز «مارتین گریفیث» رئیس امور بشردوستانه سازمان ملل متحد عنوان کرده است که غزه پس از بمباران بی‌امان نیروهای رژیم صهیونیستی علیه نیروهای حماس به منطقه‌ای غیرقابل سکونت تبدیل شده است.

گریفیث در بیانیه‌ای عنوان کرده است: سه ماه پس از آغاز حملات ۷ اکتبر غزه اکنون به محل مرگ و ناامیدی تبدیل شده است.

به گفته وی غزه به سادگی غیرقابل سکونت شده است و مردم آن هر روز شاهد حملاتی هستند که موجودیتشان را تهدید می‌کند و در چنین شرایطی جهان تنها نظاره‌گر این تهدیدات است.

وی همچنین خاطرنشان کرده است که جامعه بشر دوستانه اکنون با ماموریتی غیرممکن در حمایت از بیش از دو میلیون نفر فلسطینی آواره در غزه روبرو شده است.

 بلینکن: جنگ می‌تواند به راحتی گسترش پیدا کند

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در جریان سفر به قطر اعلام کرد: این یک لحظه از تنش عمیق در منطقه است، جنگ می‌تواند به راحتی گسترش پیدا کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، بلینکن که از امروز به منطقه سفر کرده و به کشورهای دیگر نیز خواهد رفت، بیان کرد: ما به دفاع از امنیت دریایی در منطقه پس از حملات حوثی ها به کشتیرانی در دریای سرخ، ادامه می‌دهیم.

وزیر خارجه آمریکا درحالیکه شایعاتی در مورد اخراج فلسطینی‌ها از غزه مطرح شده است، تاکید کرد که آواره‌های فلسطین باید به خانه‌های خود در غزه بازگردند.

وی همچنین با توجه به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه تصریح کرد که تعداد زیادی از فلسطینی‌های بی‌گناه و خبرنگاران در غزه جان خود را از دست می‌دهند.

بلینکن در ادامه افزود: سازمان ملل می‌تواند یک نقش در ارزیابی آنچه نیاز است انجام دهد تا اجازه بازگشت آوارگان فلسطینی به خانه‌شان در غزه را دهد. غیرنظامیان فلسطینی باید قادر به بازگشت به خانه باشند و نباید برای ترک غزه تحت فشار باشند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها