بی‌خبری بایدن از بیماری و بستری شدن وزیر دفاع خود

کد خبر: 1267048

رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند که جو بایدن رییس جمهور این کشور از بستری شدن لوید آستین وزیر دفاع خود در بیمارستان بی اطلاع بوده و پس از چند روز در جریان این مساله قرار گرفت.

بی‌خبری بایدن از بیماری و بستری شدن وزیر دفاع خود

رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند که جو بایدن رییس جمهور این کشور از بستری شدن لوید آستین وزیر دفاع خود در بیمارستان بی اطلاع بوده و پس از چند روز در جریان این مساله قرار گرفت.

به گزارش "ایندپندنت"رسانه‌های ان بی‌سی نیوز و پولیتیکو اولین بار شامگاه شنبه به نقل از مقامات ارشد دولت بایدن از بستری شدن آستین گزارش دادند.

این گزارش‌ها جدی بودن موضوع بستری شدن وزیر دفاع آمریکا در بیمارستان بدون اطلاع عموم را نشان داد.

مقامات ارشد آمریکایی همچنین اعلام کردند که کاخ سفید از عدم اطلاع رئیس جمهور از وضعیت سلامتی آستین نگران شده است.

بر اساس گزارش ها, جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، اولین مقامی بوده است که روز پنجشنبه از بستری شدن آستین در بیمارستان مطلع شده و فوراً این موضوع را به بایدن اطلاع داده است.

به گفته پنتاگون، بستری شدن وزیر دفاع آمریکا در بیمارستان پس از عوارض ناشی از یک عمل جراحی انتخابی صورت گرفت.

کاخ سفید هنوز در مورد عدم اطلاع رسانی به موقع آستین به رئیس جمهور آمریکا در مورد عدم توانایی وی در ایفای نقش به عنوان وزیر دفاع این کشور اظهار نظری نکرده است.

با این حال مقامات کاخ سفید از بازگشت آستین به کار پس از مرخص شدن از بیمارستان استقبال کردند.

به گزارش ایرنا, آستین از اول ژانویه (دوشنبه گذشته) در مرکز خدمات پزشکی نظامی «والتر رید» بستری شده است. پنتاگون درباره اینکه آیا وی قبل یا بعد از بستری شدن، هوشیار یا بیهوش بوده است، توضیحی نداد.

پنتاگون همچنین درباره اینکه چه میزان از اختیارات آستین به معاونش «کاتلین هیکس» واگذار شده است، توضیحی ارائه نکرد.

به نوشته رویترز، آستین ۷۰ ساله پس از جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا دومین فرد بلندپایه در ارتش این کشور به شمار می‌آید و مسئولیت‌های وی ایجاب می‌کند که همواره در دسترس باشد تا بتواند درباره بحران‌های مربوط به امنیت ملی آمریکا تصمیم‌گیری کند.

پاتریک رایدر سخنگوی پنتاگون جمعه به وقت محلی در بیانیه‌ای گفت که آستین دچار «عوارض پس از اقدامات پزشکی» شده است اما «در حال بهبودی است و انتظار می‌رود که «از امروز مسئولیت‌هایش را بطور کامل از سر بگیرد.»

«اتحادیه مطبوعاتی پنتاگون» در نامه‌ای به مقام‌های وزارت دفاع آمریکا از پنهانکاری درباره بیماری آستین انتقاد کرد و گفت که وی یک مقام دولتی است و هیچ دلیلی برای پنهانکاری درباره وضعیت پزشکی وی وجود ندارد./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها