ترامپ: رییس پنتاگون به دلیل ترک خدمت، فورا از کار برکنار شود

کد خبر: 1267204

رییس جمهور سابق آمریکا اعلام کرد: «آستین» (وزیر دفاع آمریکا و رییس پنتاگون) باید فورا به دلیل رفتار حرفه‌ای نامناسب و ترک خدمت از کار برکنار شود.

ترامپ: رییس پنتاگون به دلیل ترک خدمت، فورا از کار برکنار شود

به نقل از نیویورک پست، دونالد ترامپ رییس جمهور سابق آمریکا از دولت «بایدن» خواست تا لوید آستین وزیر دفاع کشورش را برکنار کند.

رییس جمهور سابق آمریکا در این خصوص توضیح داد که وزیر دفاع آمریکا به کاخ سفید اطلاع نداد که در بیمارستان بستری شده است؛ زیرا جنگ در غزه و اوکراین ادامه دارد.

دونالد ترامپ در این باره اضافه کرد: آستین باید فورا به دلیل رفتار حرفه ای نامناسب و ترک وظیفه از کار برکنار شود.

وی در شبکه اجتماعی خود (سوشال تروث) در این ارتباط نوشت: او (لوید آستین، رییس پنتاگون) یک هفته ناپدید شد و احدی از جمله رییسش- جو بایدن- سرنخی از اینکه او کجا بوده یا ممکن است باشد، نداشتند.

ترامپ افزود: او عملکرد ضعیفی داشت و باید همراه با «ژنرال مارک میلی» برکنار می‌ شد، به دلایل بسیاری، به ویژه تسلیم فاجعه‌ بار در افغانستان، شاید شرم‌ آورترین لحظه در تاریخ کشور ما.

این در حالیست که وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) پیشتر اعلام کرده بود که «لوید آستین» وزیر دفاع دوشنبه گذشته پس از عوارض ناشی از «رویه‌ های معمول پزشکی» در بیمارستان بستری شد و هم‌ اکنون در حال بهبودی است و پیش‌‍ بینی می‌ شود که امروز شنبه بتواند به سر کار بازگردد.

پاتریک رایدر، سخنگوی پنتاگون با انتشار بیانیه‌ای دراین‌باره اعلام کرد: در غروب اول ژانویه، لوید آستین، وزیر دفاع، به‌دلیل عوارض ناشی از یک رویه معمول پزشکی که اخیرا انجام داده بود، به والتر رید، مرکز پزشکی ارتش اعزام شد./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها