مطالبات تمام‌نشدنی زلنسکی/ کمک نظامی ۲۲۰ میلیون دلاری لیتوانی

کد خبر: 1267762

در جریان سفر از پیش اعلام‌ نشده «ولودیمیر زلنسکی» به لیتوانی، رئیس‌جمهور این کشور کمک‌های نظامی جدیدی را به ارزش ۲۲۰ میلیون دلار (۲۰۰ میلیون یورو) برای اوکراین تصویب کرد.


مطالبات تمام‌نشدنی زلنسکی/ کمک نظامی ۲۲۰ میلیون دلاری لیتوانی

در جریان سفر از پیش اعلام‌ نشده «ولودیمیر زلنسکی» به لیتوانی، رئیس‌جمهور این کشور کمک‌های نظامی جدیدی را به ارزش ۲۲۰ میلیون دلار (۲۰۰ میلیون یورو) برای اوکراین تصویب کرد.

«ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین که امروز (چهارشنبه) در سفری از پیش اعلام نشده وارد پایتخت لیتوانی شد، با «گیتاناس ناوسدا» رئیس‌جمهور لیتوانی دیدار و درخواست کمک کرد.

طبق گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، رئیس‌جمهور اوکراین درخصوص سفر ۲ روزه خود به لیتوانی، لتونی و استونی گفت که «نگرانی‌های امنیتی، عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا و ناتو، شراکت در تولیدات پهپاد و همکاری در خصوص جنگ الکترونیک» جزو مسائل کلیدی هستند که در حین سفر به آن‌ها اشاره می‌کند.

او در ادامه از رئیس‌جمهور لیتوانی به دلیل «حسن‌نیت و کمک‌های نظامی» تشکر کرد و هم‌چنین انتظار می‌رود که در روز پنجشنبه به استونی و لتونی سفر کند.

زلنسکی در پیام‌رسان تلگرام هم‌چنین از کشورهای حوزه بالتیک به دلیل «حمایت‌های قاطع از اوکراین طی ۱۰ سال اخیر» تشکر و قدردانی کرد. او به عملیات نظامی روسیه در سال ۲۰۱۴ اشاره کرد که طی آن کریمه به روسیه ملحق شد.

رئیس‌جمهور لیتوانی ضمن تصویب بسته کمکی نظامی به ارزش ۲۲۰ میلیون دلار (معادل ۲۰۰ میلیون یورو) برای اوکراین، در رابطه با سفر همتای اوکراینی خود به ویلنیوس گفت: می‌دانیم این جنگ طولانی چقدر خسته‌کننده است و علاقه‌مندیم که اوکراین هر چه سریعتر در آن پیروز شود.

طبق گزارش الجزیره، لیتوانی در ماه ژانویه مهمات، ژنراتورها و سیستم‌های انفجاری و هم‌چنین نفربرهای زرهی M۵۷۷ را در ماه فوریه به اوکراین ارسال خواهد کرد.

این تصمیم طی کنفرانس مطبوعاتی مشترک روسای جمهور لیتوانی و اوکراین توسط گیتاناس ناوسدا اعلام شد.

علاوه بر آنچه زلنسکی پیشتر در کانال تلگرامی خود نوشته بود، در جریان این کنفرانس مطبوعاتی  ادعا کرد: هرگونه تاخیر در ارسال کمک‌های غربی به کی‌یف، کرملین را جسور می‌کند. «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه جنگ را متوقف نخواهد کرد، بلکه می‌خواهد به کشورهای همسایه نیز حمله کند. اگر متحدان برای توقف او دست به کار شوند، این اتفاق رخ نخواهد داد.

وی در ادامه ادعاهایش افزود: پوتین این جنگ را تمام نخواهد کرد تا زمانی که همه ما او را تمام کنیم. اگر ما در مقابل روسیه پایداری نکنیم، کشورهای نظیر لیتوانی، لتونی، استونی و مولداوی گزینه‌های بعدی خواهند بود./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها