احتمال بازگشایی سفارت انگلیس در کابل

کد خبر: 1267876

معاون وزارت خارجه انگلیس گفت این کشور به‌طور منظم با طالبان تعامل دارد و در حال بررسی درخواست برای بازگشایی سفارت خود در افغانستان است.

احتمال بازگشایی سفارت انگلیس در کابل

«اندرو میچل» معاون وزارت خارجه انگلیس اظهار داشت این کشور با به‌رسمیت شناختن حکومت طالبان فاصله دارد اما مقامات این کشور به‌طور منظم با طالبان تعامل و گفتگو دارند.

وی افزود بازگشایی سفارت انگلیس در کابل به عنوان یک گزینه تحت بررسی است اما تأکید کرد فشار سیاسی بر طالبان برای تغییر رفتارشان ادامه خواهد یافت.

به گزارش «ایندیپندنت»، میچل گفت انگلیس با طالبان گفتگوی عملگرایانه دارد اما وضعیت سیاسی و امنیتی برای بازگشایی سفارت این کشور در کابل مساعد نیست.

این مقام ارشد تصریح کرد: باید با طالبان گفتگوی عملگرایانه داشته باشیم، اما این به معنای به‌رسمیت شناختن این گروه نیست. ما به اعمال فشار برای تغییر رفتار طالبان ادامه می‌دهیم.

معاون وزارت خارجه انگلیس این اظهارات را در پاسخ به درخواست مجدد «توبیاس الوود» نماینده پارلمان و رئیس سابق کمیته دفاعی مجلس نمایندگان انگلیس ابراز کرد.

الوود بار دیگر تأکید کرده بود مردم افغانستان طالبان را پذیرفته‌اند و انگلیس نیز باید با پذیرش این واقعیت، دوباره به افغانستان بازگردد. تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها