رهبر یمن: بدون هیچ تردیدی، به حملات آمریکا پاسخ خواهیم داد

کد خبر: 1267972

رهبر معنوی انقلاب یمن با اشاره به همدستی لابی صهیونیسم و آمریکا در ارتکاب جنایات علیه ملت فلسطین، تأکید کرد که موضع کشورهای غربی نیز در قبال این جنایات، شرم‌آور است.

 رهبر یمن: بدون هیچ تردیدی، به حملات آمریکا پاسخ خواهیم داد

سید عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر معنوی انقلاب یمن، لابی صهیونیسم را دشمن اصلی مسلمانان دانست و گفت: حمله به مسجدالاقصی، در راستای دشمنی با دین و امت ماست.

الحوثی با اشاره به اینکه «یهودیان نه تنها دشمن ملت فلسطین، بلکه دشمن همه مسلمانان هستند»، تأکید کرد: عربستان سعودی صدها میلیارد دلار [به آمریکا] داد و به همین دلیل از آن با عنوان گاو شیرده یاد می‌کنند. این لقب، مدال افتخار به سبک آمریکایی است.

شبکه خبری المسیره به نقل از رهبر یمن گزارش داد، صهیونیستها طی ۷۵ سال گذشته، شنیع‌ترین جنایات را علیه ملت فلسطین انجام دادند. موضع کشورهای غربی نیز در قبال این جنایت، شرم‌آور است.

وی ادامه داد: صهیونییستها در تلاشند نشان دهند که همه چیز از هفت اکتبر آغاز شده است تا گناه را به گردن حماس بیاندازند و از این طریق، مظلومیت ۷۵ ساله ملت فلسطین را مخفی کنند.

هفتم اکتبر (۱۵ مهر) زمان آغاز عملیات نظامی نیروهای حماس علیه رژیم صهیونیستی است که واکنشی به ۷۵ سال جنایات تل‌آویو بود و تا به امروز نیز ادامه دارد. در این عملیات، صهیونیستها بیش از ۲۳ هزار نفر از مردم غزه را به شهادت رسانده‌اند و بخش اعظم منازل و زیرساختهای این شهر را نابود کردند.

رهبر یمن با اشاره به تظاهراتهای میلیونی مردم این کشور که بارها در حمایت از ملت فلسطین صورت گرفته است، گفت: تظاهرات جمعه گذشته، بزرگترین تظاهرات حمایتی بود و تداوم آن نیز بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه صهیونیستها بر ارتکاب جنایات بیشتر علیه ملت فلسطین اصرار دارند و آمریکا هم با آتش‌بس مخالفت می‌کند، تصریح کرد: آمریکا هم بر ادامه کشتار مردم فلسطین تأکید دارد و بمب  خمپاره و پول در اختیار اسرائیل قرار داده است. آمریکا با کمال بی‌شرمی از جنایات اسرائیل حمایت می‌کند.

«جان کربی» هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی در شورای امنیت ملی کاخ سفید شامگاه سه‌شنبه گفت که دولت آمریکا در برهه کنونی با آتش‌بس در نوار غزه موافق نیست.

کربی با ادعای اینکه آتش‌بس اکنون به نفع حماس خواهد بود، مدعی شد:‌ «ما به حمایت از دستیابی به وقفه‌های بیشتر و افزایش ارسال کمک در غزه ادامه می‌دهیم»./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها