آمریکا خواستار آزادی کشتی توقیف‌شده توسط ایران

کد خبر: 1268019

وزارت خارجه آمریکا در واکنش به توقیف یک کشتی آمریکایی که توسط ایران در دریای عمان صورت گرفت، اعلام کرد که واشنگتن از تهران می‌خواهد این نفتکش را فوری آزاد کند.

آمریکا خواستار آزادی کشتی توقیف‌شده توسط ایران

آمریکا خواستار آزادی کشتی شد که نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران آن را امروز پنجشنبه در آب‌های دریای عمان توقیف کرد.

وزارت خارجه ایالات متحده در واکنش به توقیف این کشتی آمریکایی اعلام کرد که واشنگتن از تهران می‌خواهد این نفتکش را فوری آزاد کند.

ودانت پاتل

بنا به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، به دنبال تخلف کشتی «سوئز راجان» در اردیبهشت ماه سال جاری و سرقت نفت ایران توسط آمریکا نفتکش یاد شده با نام جدید نیکولاس ST صبح امروز توقیف شد.

  نفتکش متخلف یاد شده در سال جاری محموله نفت متعلق به جمهوری اسلامی ایران را با هدایت آمریکا سرقت و‌ به بنادر آن کشور منتقل کرده و در اختیار آمریکا قرار داده بود.

  این نفتکش  با تغییر نام به نیکولاس ST  در حال حمل نفت در دریای عمان بود که صبح امروز با حکم قضایی و تایید سازمان بنادر و کشتیرانی توسط نیروی دریای راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، به تلافی سرقت نفت توسط رژیم آمریکا توقیف شد و در حال انتقال به بنادر جمهوری اسلامی برای تحویل به مقامات قضایی است.

ودانت پاتل معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به این مساله مدعی شد که واشنگتن به مشورت با شرکای منطقه‌ای درباره پاسخگو کردن ایران ادامه خواهد داد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها