آمریکا: ۱۰۰ موشک به سمت یمن شلیک کردیم

کد خبر: 1268080

فرمانده نیروی هوایی آمریکا در منطقه: ۶۰ هدف در ۱۶ مراکز وابسته به ارتش یمن را هدف حمله هوایی قرار دادیم. در این حمله بیش از ۱۰۰ موشک هدفمند استفاده شده است.

آمریکا: ۱۰۰ موشک به سمت یمن شلیک کردیم

فرمانده نیروی هوایی آمریکا در منطقه:۶۰هدف در ۱۶ مراکز وابسته به ارتش یمن را هدف حمله هوایی قرار دادیم. در این حمله بیش از ۱۰۰ موشک هدفمند استفاده شده است.

در این حمله مراکز فرماندهی انبارهای سلاح و سامانه موشکی ارتش یمن را هدف حمله قرار دادیم.

 ارتش آمریکا به منظور بی ثبات‌سازی منطقه غرب آسیا، به ۶۰ هدف در ۱۶ نقطه یمن حمله کرد.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نیروی هوایی ارتش آمریکا، فرماندهی این نیرو در بیانیه ای اعلام کرد که براساس دستور ستاد فرماندهی ارتش، نیروی هوایی به بیش از ۶۰ هدف در یمن حمله کرد.

بر اساس این بیانیه، نیروی هوایی ارتش آمریکا به ۱۶ مقر نیروهای ارتش ملی یمن از جمله مراکز فرماندهی، انبار تسلیحات، مراکز پرتاپ موشک، مراکز تولید سلاح و سیستم های راداری حمله کرد.

نیروی هوایی ارتش آمریکا همچنین از استفاده از ۱۰۰ موشک هدایت شونده در حمله به یمن خبر داد و این حملات را شامل حملاتی از هوا و دریا اعلام کرد.

نیروی هوایی ارتش آمریکا که عامل بی ثباتی در منطقه غرب آسیاست، مدعی شد که هدفش از حمله به یمن، ایجاد ثبات در منطقه است.

به گزارش ایرنا، در واکنش به اقدام تروریستی ارتش آمریکا، سخنگوی انصارالله یمن تاکید کرد که تجاوز آمریکا و انگلیس به این کشور هیچ توجیهی ندارد و صنعا در حمایت از مردم مظلوم غزه و مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی، حمله به کشتی‌های این رژیم را متوقف نخواهد کرد.

«محمد عبدالسلام» سخنگوی انصار الله یمن افزود که صنعا به هدف قرار دادن کشتی‌های رژیم صهیونیستی یا کشتی‌هایی که مقصد آنها اراضی اشغالی فلسطین باشد، ادامه خواهد داد.

وی تاکید کرد که بدون توجه به شرایط، موضع یمن در حمایت از غزه ثابت است و تغییری نخواهد کرد.

عبدالسلام در خصوص حملات آمریکا و انگلیس برای حمایت از رژیم صهیونیستی و توقف عملیات یمن در حمایت از مردم مظلوم غزه اظهار داشت که آنها با این حملات خائنانه مرتکب حماقت شدند و اگر فکر می کنند که یمن دست از حمایت از مردم مظلوم فلسطین و غزه دست می کشد، سخت در اشتباه هستند و یمن به مواضع دینی و انسانی خود در حمایت از مردم فلسطین و غزه ادامه می دهد.

سخنگوی انصار الله یمن ادامه داد: تاکید می‌کنیم که هیچ تهدیدی برای کشتیرانی بین‌المللی در دریای سرخ و عرب وجود نداشته و ندارد و حمله اخیر آمریکا و انگلیس به یمن مطلقا توجیهی ندارد و عملیات نظامی نیروهای یمن در دریای سرخ تنها کشتی‌های رژیم اسرائیل یا کشتی‌هایی که به سمت بنادر فلسطین اشغالی می‌روند را هدف قرار می دهد و خواهد داد و هیچ تهدیدی برای کشتیرانی بین المللی نبوده و نخواهد بود.

آمریکا و انگلیس پنجشنبه شب به وقت محلی (آمریکا) در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، حمله به مواضع انصارالله یمن را آغاز کردند.

منابع خبری بامداد جمعه گزارش دادند که ارتش ملی یمن در پاسخ به تجاوز هوایی آمریکا و انگلیس به این کشور، یک هدف متعلق به ایالات متحده در دریای سرخ را هدف قرار داده است.

ارتش یمن در هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که عازم سرزمین‌های اشغالی در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب بودند، هدف قرار داد.

نیروهای ارتش یمنی متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهد داد.

«ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز، حملات نظامی بامداد امروز آمریکا و انگلیس به چند شهر یمن را شدیدا محکوم کرد و آن را اقدامی خودسرانه، نقض آشکار حاکمیت و تمامیت ارضی یمن و نقض قوانین و مقررات و حقوق بین‌الملل دانست.

کنعانی با ابراز نگرانی نسبت به پیامدهای تکرار این گونه حملات خودسرانه برای صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی، از جامعه جهانی خواست با واکنش‌ها و اقدامات مسئولانه، از گسترش دامنه‌های جنگ، بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه جلوگیری کنند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد