واکنش سوریه به تجاوزات مشترک آمریکا و انگلیس به خاک یمن

کد خبر: 1268151

وزارت خارجه سوریه با انتشار بیانیه ای تجاوز مشترک آمریکا و انگلیس به خاک یمن را محکوم کرد.

واکنش سوریه به تجاوزات مشترک آمریکا و انگلیس به خاک یمن

وزارت خارجه سوریه با انتشار بیانیه ای تجاوز مشترک آمریکا و انگلیس به خاک یمن را محکوم کرد.

وزارت خارجه سوریه تاکید کرد: تجاوزات حملات آمریکا و انگلیس به یمن که تهدیدی علیه امنیت و ثبات در منطقه دریای سرخ و اطراف آن است، را محکوم می کنیم.

در بیانیه وزارت خارجه سوریه آمده است: هدف آمریکا از این تجاوزات، تلاش مایوسانه برای منحرف کردن افکارعمومی از جنایات جنگی اسرائیل علیه مردم فلسطین است.

در نود و هشمین روز عملیات «طوفان الاقصی» آمریکا و انگلیس در حمایت از رژیم صهیونیستی بامداد امروز به اهدافی در خاک یمن تجاوز کردند.

فرمانده نیروی هوایی آمریکا در منطقه ادعا کرد: 60 هدف در 16 مراکز وابسته به ارتش یمن را هدف حمله هوایی قرار داده است و در این حمله بیش از 100موشک هدفمند به کار گرفته است.

ارتش یمن در واکنش اولیه به حملات هوایی آمریکا و انگلیس و چند کشور به اهدافی در یمن، موشک‌هایی به سمت ناوها و کشتی‌های متجاوزان در دریای سرخ شلیک کرد.

 «محمد عبدالسلام»، رئیس هیئت مذاکره کننده و سخنگوی انصارالله یمن در واکنش به این تجاوز گفت: تجاوز به یمن مطلقا و به هیچ وجه توجیه پذیر نیست  زیرا هیچ تهدیدی برای کشتیرانی بین المللی در دریای سرخ و دریای  عرب وجود نداشته است و حملات ما متوجه کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌هایی است  که به سمت بنادر فلسطین اشغالی حرکت می کنند و این حملات ادامه خواهد داشت.

عبدالسلام تاکید کرد: نیروهای مسلح یمنی تنها  پاسخ اولیه ‌ای به این حملات دادند و ما بزودی  حملات و پاسخ خود را گسترش خواهیم داد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها