اردوغان: آمریکا و انگلیس می‌خواهند دریای سرخ را به دریای خون تبدیل کنند

کد خبر: 1268154

رئیس‌جمهور ترکیه در سخنانی گفت که اسرائیل غزه را به دریاچه خون تبدیل کرده و اکنون آمریکا و اسرائیل می‌خواهند دریای سرخ را به دریای خون تبدیل کنند.

اردوغان: آمریکا و انگلیس می‌خواهند دریای سرخ را به دریای خون تبدیل کنند

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز (۲۲ دی) در حاشیه نماز جمعه شهر استانبول، به حمله بامداد امروز آمریکا و انگلیس به یمن اشاره کرد و آن را «نامتناسب» خواند.

رئیس‌جمهور ترکیه افزود: «اسرائیل غزه را به دریاچه خون تبدیل کرده است، حملات آمریکا و برتانیا به یمن نامتناسب بود و آن‌ها سهی می‌کنند دریای سرخ را به دریای خون تبدیل کنند».

اردوغان همچنین گفت: «اتفاقی که افتاد استفاده نامتناسب و نامتوازن از قدرت بود، همان کاری که اسرائیل در غزه می‌کند. باید ببینیم که ایران چگونه از خود دفاع  خواهد کرد، این ظالمان هستند که زیان دیده و شکست خواهند خورد و مظلومین هیچ وقت ضرر نمی‌کنند».

بامداد امروز آمریکا و انگلیس در پاسخ به عملیات‌های ارتش یمن در دریای سرخ علیه کشتی‌های اسرائیلی و نیروهای آمریکایی، بیش از ۱۲ نقطه در یمن را با هواپیما، کشتی و زیردریایی مورد هدف قرار دادند. براساس ادعای مقامات آمریکایی سایت‌های آموزشی، پایگاه‌های هوایی و تأسیسات نگهداری پهپاد متعلق به انصارالله یمن، اهداف این حمله بوده‌اند.

رئیس‌جمهور ترکیه همچنین به دادگاه امروز در لاهه در خصوص دادخواست آفریقای جنوبی علیه اسرائیل اشاره کرد و گفت که به به تحقق عدالت در دادگاه دادگستری بین‌المللی ایمان دارد و به زودی اسرائل محکوم خواهد شد.

او گفت که ترکیه اسناد محکومیت اسرائیل را به دادگاه داده و با پرونده‌هایی که جمع‌آوری شده، اسرائیل محاکمه خواهد شد./فارس

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها