انتقاد ترامپ از جنگ‌طلبی بایدن و حمله به یمن

کد خبر: 1268156

رئیس‌جمهوری سابق آمریکا از جنگ‌طلبی رئیس‌جمهوری کنونی این کشور و حمله به یمن انتقاد کرد.

انتقاد ترامپ از جنگ‌طلبی بایدن و حمله به یمن

رئیس‌جمهوری سابق آمریکا از جنگ‌طلبی رئیس‌جمهوری کنونی این کشور و حمله به یمن انتقاد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، «دونالد ترامپ» در واکنش به حمله روز پنج شنبه ائتلاف آمریکایی به یمن گفت: یک جنگ دیگر توسط (جو) بایدن آغاز شد.

وی که بارها توسط سیاستمداران دموکرات به جنگ طلبی متهم شده بود، گفت: آنها(دموکرات ها) می گفتند که من باعث جنگ جهانی سوم خواهم شد پس چرا الان شاهد هستیم که یک مرد کاملا دیوانه از «قانون اختیارات جنگی» و جنگنده های اف-۲۲ و موشک های تاماهاک علیه یمن استفاده می کند.

این مقام سابق آمریکا و رقیب بایدن در انتخابات گذشته ریاست جمهوری این کشور که قصد دارد در انتخابات آینده نیز شرکت کند، گفت: (در صورت پیروزی در انتخابات)، من به تمام جنگ ها در زمان کوتاهی پایان خواهم داد.

آمریکا و انگلیس با پشتیبانی استرالیا، بحرین، کانادا و هلند پنجشنبه شب به وقت محلی (آمریکا)، حمله به یمن را آغاز کردند.

منابع خبری بامداد جمعه گزارش دادند که ارتش ملی یمن در پاسخ به تجاوز هوایی آمریکا و انگلیس به این کشور، یک هدف متعلق به ایالات متحده در دریای سرخ را هدف قرار داده است.

ارتش یمن در هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که عازم سرزمین‌های اشغالی در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب بودند، هدف قرار داد.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهد داد.

این تجاوز به یمن واکنش های زیادی را در پی داشته و یمنی ها در اعتراض به این اقدام به خیابانها آمده و با محکوم کردن این اقدام، علیه رژیم صهیونیستی و آمریکا شعار سر دادند.

شبکه العربی قطر نیز گزارش داد که آمریکایی ها هم در شهر نیویورک به خیابان ها آمدند و حمله نیروهای آمریکایی به یمن را محکوم کردند.

«ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز، حملات نظامی بامداد امروز آمریکا و انگلیس به چند شهر یمن را شدیدا محکوم کرد و آن را اقدامی خودسرانه، نقض آشکار حاکمیت و تمامیت ارضی یمن و نقض قوانین و مقررات و حقوق بین‌الملل دانست.

کنعانی با ابراز نگرانی نسبت به پیامدهای تکرار این گونه حملات خودسرانه برای صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی، از جامعه جهانی خواست با واکنش‌ها و اقدامات مسئولانه، از گسترش دامنه‌های جنگ، بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه جلوگیری کنند./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها