انصارالله: پاسخ دردناکی به آمریکا و انگلیس می‌دهیم

کد خبر: 1268203

یک عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با تأکید بر اینکه آمریکا و انگلیس تاوان تجاوزاتی را که اخیراً به یمن کردند، خواهند پرداخت گفت: ما بانک اهدافی مرتبط با تنش‌زایی و تجاوزات آمریکا داریم و پاسخی که به دشمن می‌دهیم بسیار دردناک خواهد بود.

 انصارالله: پاسخ دردناکی به آمریکا و انگلیس می‌دهیم

«محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در سخنانی در واکنش به تجاوزات اخیر آمریکا و انگلیس علیه مواضعی در یمن اعلام کرد که آمریکا و انگلیس اشتباه بزرگی مرتکب شدند و تاوان آن را پس می‌دهند.

البخیتی در گفت‌وگو با المیادین اظهار داشت: یمن با ملت‌های آمریکا و انگلیس جنگی ندارد، بلکه جنگ ما با باندهای صهیونیستیِ حاکم در واشنگتن و لندن است و موضعی که این دو کشور اتخاذ کرده‌اند اصلاً به‌نفع آنها نیست. آمریکا و انگلیس در جنگ علیه یمن خطای بزرگی مرتکب شدند و باید در محاسبات خود بازنگری کنند و از تجارب گذشته عبرت بگیرند.

وی تأکید کرد: به‌موازات تجاوزات آمریکا، یمن بانک اهدافی مرتبط با تنش‌زایی آمریکایی‌ها دارد و پاسخ ما به این تجاوزات بسیار دردناک خواهد بود. نیروهای مسلح یمن تاکنون تنها کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی را هدف قرار داده‌اند. امروز ناوهای آمریکایی و انگلیسی دیگر جرئت عبور از دریای سرخ را ندارند و ما قول می‌دهیم انتقام تجاوزاتی را که این دو کشور به یمن انجام دادند، بگیریم.

این مسئول انصارالله تصریح کرد: عملیات نظامی نیروهای مسلح یمن در عمق فلسطین اشغالی و دریای سرخ خسارات زیادی به طرف آمریکایی و اسرائیلی وارد کرده است. امروز آمریکا و انگلیس مستقیماً به یمن تجاوز کرده‌اند (وارد جنگ با یمن شدند) و این لحظه‌ای است که ما بی‌صبرانه منتظرش بودیم.

محمد البخیتی ادامه داد: یمن توانست همه ادعاهای آمریکا را نابود کند و سؤال ما این است؛ آیا بهتر نبود آمریکا و انگلیس به‌جای گسترش دامنه درگیری، رژیم صهیونیستی را برای توقف جنایات آن تحت فشار قرار دهند؟

وی در ادامه گفت: یمن توانست قواعد درگیری جدیدی در دریای سرخ وضع کند که ثابت و دائمی خواهد بود و هیچ‌کس نمی‌تواند آنها را تغییر دهد. ما به مردم فلسطین درود می‌فرستیم و از آنها تشکر می‌کنیم و می‌گوییم که "شما ملت یمن و کل امت اسلامی را متحد کردید و همه اتهامات باطل علیه ما را نابود نمودید".

محمد البخیتی در پایان سخنان خود تأکید کرد، همه چیز در جهان بین یمنی که سعی در توقف تجاوزات و نسل‌کشی‌های دشمن علیه مردم فلسطین دارد و بین آمریکا و انگلیس که حامی عاملان این جنایات هستند، روشن شده است.

در نود و هشتمین روز عملیات «طوفان الاقصی» آمریکا و انگلیس در حمایت از رژیم صهیونیستی بامداد دیروز به اهدافی در خاک یمن تجاوز کردند.

فرمانده نیروی هوایی آمریکا در منطقه ادعا کرد: 60 هدف در 16 مراکز وابسته به ارتش یمن را هدف حمله هوایی قرار داده است و در این حمله بیش از 100 موشک هدفمند به‌کار گرفته است.

ارتش یمن در واکنش اولیه به حملات هوایی آمریکا و انگلیس به اهدافی در یمن، موشک‌هایی به‌سمت ناوها و کشتی‌های متجاوزان در دریای سرخ شلیک کرد.

دفتر سیاسی انصارالله با صدور بیانیه‌ای در واکنش به این تجاوزات دشمن تأکید کرد که تجاوز آمریکا و انگلیس هرگز مانع ادامه حمایت یمن از ملت فلسطین نخواهد شد. این تجاوز هرگز بدون پاسخ و مجازات نخواهد ماند و کشورهای متجاوز باید مسئولیت تمام عواقب آن را به‌عهده بگیرند.

«مهدی المشاط» رئیس شورای‌عالی سیاسی یمن به آمریکا و انگلیس هشدار داد که بهای سنگینی برای تجاوزاتشان به یمن پرداخت خواهند کرد و این حقیقت را که «یمن گورستان متجاوزان است»، درک خواهند کرد.

المشاط گفت: همچنان به جلوگیری از تردد کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌هایی به‌مقصد فلسطین اشغالی ادامه می‌دهیم. تنها راه‌حل، توقف تجاوزات اسرائیل به برادرانمان در غزه است که با حمایت آمریکا ادامه دارد.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها