هشدار حکیم به تلاش آمریکا و انگلیس برای گسترش دامنه جنگ غزه

کد خبر: 1268307

رهبر جریان حکمت ملی عراق با تاکید بر همبستگی کامل کشورش با ملت فلسطین در شرایط سخت کنونی گفت: همه انواع سرکشی ددمنشانه اسرائیل بر غیرنظامیان و بی گناهان در غزه مقاوم و دیگر شهرهای فلسطین محکوم است.

هشدار حکیم به تلاش آمریکا و انگلیس برای گسترش دامنه جنگ غزه

رهبر جریان حکمت ملی عراق با تاکید بر همبستگی کامل کشورش با ملت فلسطین در شرایط سخت کنونی گفت: همه انواع سرکشی ددمنشانه اسرائیل بر غیرنظامیان و بی گناهان در غزه مقاوم و دیگر شهرهای فلسطین محکوم است.

به گزارش دفتر رسانهای جریان حکمت ملی عراق، سید عمار حکیم در مراسم رسمی بزرگداشت آیت الله شهید «سید محمدباقر حکیم» و روز «شهید عراقی» که با حضور مقامات عراقی در دفتر جریان حکمت ملی در بغداد برگزار شد، تصریح کرد: لازم است که موضع عربی و بین‌المللی قاطع برای توقف کشتار ملت فلسطین و پایان جنگ ظالمانه بر آنان شکل بگیرد و هیچ گزینه‌ای جز دستیابی ملت فلسطین به حق خود در تشکیل کشور مستقل خویش در خاک اشغال‌شده‌اش وجود ندارد.گفت: این مناسبت برای ما یادآور مفاهیم فداکاری و مبارزه و فعالیت جهادی در راه تحقق حاکمیت و استقلال عراق است.

حکیم تاکید کرد که مسئله فلسطین در ذهن و ضمیر ملت عراق ریشه دوانده و همه باید این را بدانند و تاریخ و مواضع عراق در قبال این مسئله مهم عربی و اسلامی را از یاد نبرند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق در دامه گفت: شهید حکیم با همه توان برای وحدت کلمه داخلی تلاش کرد و آن را کلید واقعی ایجاد روند سیاسی ملی استوار در عراق دانست، چون وی به تاریخ عراق کاملا آگاه بود و مسائل متناسب با تنوع اجتماعی و فکری و سیاسی عراق را می‌شناخت.

سید عمار حکیم، تاکید کرد که بدون وحدت کلمه و تحمل سختی‌ها و مقابله با شرایط سخت با روحیه مسئولیت‌پذیری و میهن‌دوستی نمی‌توانستیم بحران‌های سختی که عراق در این سال‌ها با آن مواجه بود را پشت سر بگذاریم، بحران‌هایی که بدون لطف و عنایت الهی و صبوری ملت عراق و حکمت نیروهای سیاسی صادق ملی، ممکن بود طومار عراق در هم بپیچد.

حکیم با بیان اینکه همه در پی ساخت حکومتی در عراق هستند که قدرتمند و مقتدر و مؤثر باشد، تصریح کرد: همه در این باره اتفاق نظر دارند و با همه توان برای تحقق این هدف تلاش می‌کنند، هرچند ممکن است در تعیین اولویت‌ها و انتخاب سازوکارها اختلافی پیش آید.

وی خاطرنشان کرد که ائتلاف «ادارة الدوله» توانست در شرایطی سخت و چالش‌برانگیز دولت محمد شیاع السودانی را تشکیل دهد و با وحدت و اتفاق نظر، دولت را در تحقق دستاوردهای بزرگ از جمله ثبات سیاسی و سازندگی و توسعه در کشور موفق سازد. این باعث می‌شود که این سازوکار وحدت‌گرا را برای تکمیل مسیر و انتقال این تجربه موفق در شوراهای استانی و دولت‌های محلی را حفظ کنیم و تجربه‌های موفق را تعمیم دهیم و تکرار کنیم و به‌روز سازیم.

رهبر جریان حکمت ملی عراق افزود: هرگز نباید در برابر آنچه به دست آمده کوتاهی کنیم و نمی‌توانیم اجازه دهیم که دستاوردها و گام‌هایی که با فداکاری‌های بسیار ملت عراق برای رسیدن میهن به امنیت و صلح و ثبات تحقق یافته با تهدید مواجه شود.

حکیم هرگونه تلاش برای دست‌کم گرفتن حاکمیت عراق و حمله به مقرهای نیروهای مسلح کشور و اقدام نظامی بدون اجازه دولت عراق را با هر توجیهی که باشد غیر قابل قبول دانست و گفت: امنیت و ثبات و صلح را نمی‌توان با هزینه کردن از حساب حاکمیت و کرامت عراق به دست آورد چون در این صورت معنایی نخواهد داشت و حاکمیت عراق مبنای اصلی تحقق امنیت و ثبات در منطقه است.

با شهادت سید محمدباقر حکیم، در سال ۱۳۸۲، اول ماه رجب در عراق به نام روز شهید نام‌گذاری شد و هر ساله در این روز مراسم بزرگداشتی به مناسبت شهادت شهید محراب در عراق برگزار می گردد. در مراسم روز شهید امروز عراق ، رییس جمهور، نخست وزیر و دیگر مقامات این کشور حضور داشتند./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها