تظاهرات در سئول در محکومیت حملات رژیم‌صهیونیستی به غزه

کد خبر: 1268349

هزاران نفر از شهروندان کره جنوبی روز شنبه با برگزاری تظاهراتی در پایتخت این کشور، حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه را محکوم کردند.

 تظاهرات در سئول در محکومیت حملات رژیم‌صهیونیستی به غزه

شهروندان کره جنوبی، روز شنبه در سئول،‌ پایتخت این کشور تظاهراتی را در حمایت از مردم فلسطین و محکومیت حملات گسترده رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه برگزار کردند.

رژیم صهیونیستی بدون توجه به افکار جامعه جهانی همچنان به حملات گسترده خود به نوار غزه ادامه می‌دهد.

سازمان جهانی غذا گزارش داد که حدود 577 هزار نفر از ساکنان غزه که یک چهارم از مردم این باریکه را تشکیل می‌دهند، از گرسنگی رنج می‌برند.

سازمان عفو بین‌الملل نیز اخیرا در بیانیه‌ای هشدار داد: «خطر تبدیل شدن غزه از یک زندان باز به یک قبرستان بزرگ در حال تحقق در برابر چشمان‌مان است».

از سوی دیگر «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت نوار غزه، بعدازظهر امروز (شنبه)، از افزایش شمار شهدای فلسطینی خبر داد.

اشرف القدره ابتدا گفت: «دشمن اسرائیلی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ کشتار جمعی در نوار غزه انجام داده که در پی آن، ۱۳۵ نفر شهید و ۳۱۲ نفر مجروح شده‌اند».

سخنگوی وزارت بهداشت غزه در ادامه اعلام کرد که در مجموع، تعداد شهدای فلسطینی از هفتم اکتبر (پانزدهم مهرماه) تاکنون به ۲۳ هزار و ۸۴۳ نفر رسیده و تعداد مجروحان نیز به ۶۰ هزار و ۳۱۷ نفر افزایش یافته است.

ارتش اسرائیل از هفتم ماه اکتبر حملات ویرانگری را علیه نوار غزه آغاز کرده که منجر به ویرانی بسیاری از زیرساخت‌های این منطقه بخصوص زیرساخت‌های بهداشتی غزه شده است.

اکثر  مردم غزه به دنبال ویرانی خانه‌هایشان در این حملات آواره شده‌اند و در بیمارستان‌ها، مدارس و چادرها سکونت دارند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها