پاکستان هرگونه مشارکت در حمله به یمن را تکذیب کرد

کد خبر: 1268516

سخنگوی نیروی دریایی پاکستان تمامی گزارش‌های رسانه‌ها در خصوص مشارکت این کشور در حمله آمریکا و انگلیس به یمن را تکذیب کرد.

پاکستان هرگونه مشارکت در حمله به یمن را تکذیب کرد

نیروی دریایی پاکستان امروز (24 دی) اعلام کرد که گزارش رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی از مشارکت این کشور در حملات آمریکا و اسرائیل علیه یمن صحت ندارد.

سخنگوی نیروی دریایی پاکستان به روزنامه اکسپرس تریبون گفت که اعزام کشتی‌های جنگی به دریای عرب با هدف «حمایت از دریانوردی بین‌المللی» صورت گرفته است و هیچ ارتباطی به جنگ در غزه ندارد.

او افزود: «ما طبق سیاست دولت به شکل کامل از موضوع فلسطین دفاع می‌کنیم، اما در درگیری میان اسرائیل و حوثی‌ها طرف هیچ‌کدام نیستیم؛ وظیفه ما تضمین امنیت کشتی‌های تجاری و ارتباطات دریایی پاکستان است».

پیش از این، فرمانده نیروی هوایی آمریکا در غرب آسیا اعلام کرد که بامداد جمعه در همکاری با انگلیس، با بیش از ۱۰۰ موشک هدایت‌شونده از هوا و دریا به ۶۰ هدف در ۱۶ پایگاه نظامی در یمن حمله کردند. آمریکایی‌ها بامداد شنبه نیز حمله تجاوزکارانه دیگری علیه یمن انجام دادند.

نیروی دریایی پاکستان در ۱۸ دی ماه از استقرار ناوهای جنگی خود در دریای مکران با هدف آن‌چه «حفاظت از جریان آزاد دریانوردی» خوانده بود، خبر داد.

به گفته مدیرکل روابط عمومی نیروی دریایی پاکستان، دو الی سه کشتی جنگی در مناطقی که کشتی‌های تجاری بین‌المللی و پاکستان درآن تردد می‌کنند، گشت‌زنی مداوم خواهند داشت.

نیروی دریایی هند نیز اواخر سال گذشته سه ناو جنگی خود را در دریای مکران مستقر کرده بود./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها