حمله به ناوشکن آمریکا در دریای سرخ

کد خبر: 1268638

بنا به ادعای سنتکام این حادثه دیروز یکشنبه رخ داده و موشک شلیک شده از نوع کروز بوده است.

حمله به ناوشکن آمریکا در دریای سرخ

فرماندهی تروریستی «سنتکام» روز دوشنبه اعلام کرد که یمن در دریای سرخ با موشک کروز ضد کشتی به یک ناوشکن آمریکایی حمله کرد.

به رغم تجاوزات اخیر آمریکا و انگلیس به یمن برای توقف حمایت‌های این کشور از غزه، خبرها از حمله موشکی یمنی‌ها به ناوشکن «لابون» آمریکا حکایت دارد.

سازمان تروریستی «سنتکام» (ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در غرب آسیا) روز دوشنبه با انتشار یک بیانیه مدعی حمله یمن به ناوشکن آمریکایی در دریای سرخ شد؛ خبری که تاکنون مقام‌های یمنی آن را تایید یا تکذیب نکرده‌اند.

​در این بیانیه اعلام شد که ساعت حدود ۱۶:۴۵ عصر یکشنبه (دیروز به وقت صنعا) یک موشک کروز ضد کشتی از منطقه تحت کنترل «ستیزه‌جویان حوثی مورد حمایت ایران» به سمت ناوشکن یواس‌اس لابون شلیک شد.

به گفته سنتکام، این ناوشکن کلاس «آرلی برک» در منطقه جنوب دریای سرخ مشغول به عملیات بوده است. آمریکایی‌ها مدعی هستند که یک جنگنده آمریکایی موشک شلیک شده از یمن را در حومه ساحل «الحدیده» ساقط کرد و این حادثه به آمریکایی‌ها هیچ خسارت یا جراحتی وارد نکرده است.

انتشار گزارش ادعایی سنتکام در شرایطی انجام گرفته که تجاوز اخیر آمریکا و انگلیس طی به یمن خبرساز شد؛ تجاوزی که مقام‌های یمنی اعلام کردند به آن پاسخ خواهند داد.

واشنگتن و لندن ضمن ایجاد ائتلاف دریایی، در تلاش برای توقف حملات یمن به کشتی‌های اسرائیلی و کشتی‌های عازم فلسطین اشغالی در دریای سرخ هستند و می‌خواهند  یمن را به توقف حمایت‌هایش از مردم غزه وادار کنند./ فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها