رکوردشکنی بایدن در نامحبوب بودن

کد خبر: 1268801

نتایج نظرسنجی جدید در آمریکا از شانس پیروزی ترامپ در رقابت‌های درون حزبی و احتمال رقابت مجدد او در انتخابات 2024 مقابل رئیس‌جمهوری حکایت دارد که عدم محبوبیتش رکوردشکنی کرده است.

رکوردشکنی بایدن در نامحبوب بودن

صدرنشینی ترامپ در جمع رقبای انتخاباتی و رکوردشکنی بایدن در نامحبوب بودن، نتایج یک نظرسنجی ملی جدید با آغاز فصل مقدماتی انتخابات ۲۰۲۴ آمریکاست.

 بر اساس نتایج نظرسنجی ای‌بی‌سی نیوز/ایپسوس که یکشنبه-- یک روز قبل از رقابت نامزدهای جمهوری‌خواه در آیووا (آغاز رقابت‌های مقدماتی در انتخابات آمریکا)--منتشر شد، ترامپ در مقابل هم‌حزبی‌هایش ران دی‌سانتیس، نیکی هیلی، ویوِک راماسوامی و آسا هاچینسون با فاصله پیشتاز است. 

به طور کلی، بیش از ۷۰ درصد جمهوری‌خواهان از این که ترامپ نامزد نهایی این حزب در انتخابات آتی باشد، اعلام رضایت کردند؛ در مقایسه، ۵۷ درصد دموکرات‌ها همین احساس را نسبت به انتخاب بایدن به عنوان نامزد این حزب داشتند.

در این نظرسنجی پایین‌ترین سطح رضایت از عملکرد بایدن (۳۳ درصد) به ثبت رسید که از زمان ریاست‌جمهوری جورج دابلیو بوش یعنی در ۱۵ سال گذشته بی‌سابقه بود. 

14021025000618_Test_NewPhotoFree

مقایسه نتایج بایدن با کمترین میزان رضایت از ترامپ در دوران ریاست‌جمهوری‌اش

با وجود آنکه انتخابات ۲۰۲۴ در حال تبدیل شدن به رقابت مجدد بایدن و ترامپ نامزدهای پیشتاز دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان است، اکثر رای‌دهندگان آمریکایی در نظرسنجی‌ها می‌گویند مشتاق به نامزدی هیچ یک از این دو نفر نیستند و انتخابات پیش‌رو را در صورت پیروزی این دو نفر در انتخابات مقدماتی به عنوان نامزد نهایی حزبشان، رقابتی بین دو «فرد خطاکار» می‌دانند. 

آمریکایی‌ها در نظرسنجی جدید بایدن را از نظر صداقت و قابل اعتماد بودن ۴۱ در مقابل ۲۶ درصد به ترامپ ترجیح دادند، در حالی که از نظر آمادگی ذهنی و سلامت جسمانی ترامپ توانست بایدن شکست دهد؛ اما باز هم به طور کلی گفتند رقابت بایدن/ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴ در صورتی که این نتیجه فصل مقدماتی باشد، نبرد نامزدهای نامحبوب را برای آن‌ها رقم خواهد زد. /فاسر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها