بیانیه سنتکام درباره حمله به کشتی آمریکایی در نزدیکی یمن

کد خبر: 1268813

سازمان تروریستی سنتکام شامگاه دوشنبه مدعی شد جنبش انصارالله یمن یک کشتی آمریکایی را در سواحل عدن مورد حمله قرار داده است.

بیانیه سنتکام درباره حمله به کشتی آمریکایی در نزدیکی یمن

فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) ادعا کرد که کشتی کانتینری M/V GIBRALTAR EAGLE متعلق به یک شرکت ایالات متحده با یک موشک بالستیک از سوی یمن مورد هدف قرار گرفته است.

سنتکام می‌گوید انصارالله یک موشک ضدکشتی شلیک کرده و این کشتی با پرچم جزایر مارشال را نزدیک خلیج عدن هدف قرار داد اما کشتی مورد هدف گزارشی از تلفات و خسارات نداده و به مسیر خود ادامه داده است.

پیشتر، شرکت انگلیسی امبری خبر داده بود یک کشتی تحت مالکیت آمریکا که با پرچم جزایر مارشال در آب‌های منطقه حرکت می‌کرد، با یک موشک هدف قرار گرفته است.

مقام‌های یمنی به این خبرها تاکنون واکنشی نشان نداده‌اند.

آمریکا و انگلیس اخیرا و به بهانه مقابله با حملات ارتش یمن به کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی، نقاطی را در این کشور هدف قرار دادند.

مقام‌های یمنی نیز پس از این تجاوزات نظامی، تاکید کرده بودند که پاسخ خواهند داد.

نیروی دریایی آمریکا اخیرا به کشتی‌های با پرچم این کشور هشدار داده بود از بخش‌هایی از سواحل یمن در دریای سرخ فاصله بگیرند.

آمریکا و انگلیس پس از حمله به مواضعی در یمن، مدعی شده بودند توان نظامی ارتش این کشور کاهش یافته اما روزنامه نیویورک‌تایمز به نقل از ۲ مقام آمریکایی گزارش داد، بسیاری از قابلیت‌های نظامی نیروهای مسلح یمن «دست‌نخورده» باقی مانده‌اند./ایسنا

 

نخست‌وزیر انگلیس: حملات علیه کشتی‌ها در دریای سرخ باید متوقف شود

نخست‌وزیر انگلیس خواستار توقف حملات کشتی‌ها در دریای سرخ شد و گفت: «ما هر کاری که لازم باشد برای کاهش آن انجام خواهیم داد».

ریشی سوناک نخست‌وزیر انگلیس بر لزوم توقف حملات نیروهای مسلح یمن در دریای سرخ تأکید کرد و گفت لندن هر کاری که لازم باشد برای کاهش این حملات انجام خواهد داد.

وی در ادامه اظهار کرد: «حمله نظامی ما به حوثی‌ها محدود و متناسب است و در پاسخ به تهدید مستقیم کشتی‌های ما انجام شده است».

سوناک در ادامه مدعی شد: «حملات حوثی‌ها به کشتی‌های بین‌المللی جان بی‌گناهان را به خطر انداخته و خسارات اقتصادی زیادی به بار آورده است».

نخست وزیر انگلیس تصریح کرد: «نیروهای ما بیدارند و آماده‌اند تا دوباره حوثی‌ها را بازدارند».

انگلیس بامداد جمعه گذشته به همراه آمریکا، مواضع انصارالله در مناطق مختلف یمن را هدف حملات هوایی خود قرار داد.

این در حالی است که نیروهای مسلح یمن بارها اعلام کرده است تنها در راستای حمایت از غزه، کشتی‌های صهیونیستی و یا هرگونه کشتی عازم فلسطین اشغالی را هدف قرار می‌دهد.

سخنگوی انصارالله امروز هم اعلام کرد که ارتش یمن به حملات خود علیه کشتی‌های صهیونیستی در دریای سرخ و باب المندب ادامه خواهد داد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد