اردن: هرگونه تلاش برای کوچاندن فلسطینیان را رد می‌کنیم

کد خبر: 1269063

وزیر خارجه اردن روز سه‌شنبه در سخنانی تاکید کرد که این کشور هرگونه تلاش برای کوچاندن فلسطینیان از غزه یا کرانه باختری را رد می‌کند.

اردن: هرگونه تلاش برای کوچاندن فلسطینیان را رد می‌کنیم

 «ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن روز سه‌شنبه در سخنانی بار دیگر خواستار ارسال کمک‌های بشردوستانه کافی و ادامه دار به باریکه غزه شد.

وی گفت: «در حال پیشبرد تلاش‌ها برای پایان دادن به حملات اسرائیل علیه نوار غزه هستیم».

الصفدی گفت: «اردن هرگونه تلاش برای کوچاندن فلسطینیان از غزه یا کرانه باختری به خارج از سرزمین‌شان را رد می‌کند».

وزیر خارجه اردن اضافه کرد: «هر رویکرد آتی درباره غزه باید تمامیت ارضی فلسطینیان را تایید کرده و به دنبال راه حل جامعی باشد که به مناقشه میان اسرائیل و فلسطینیان بر اساس راه حل دو دولتی پایان دهد».

برخی از مقام‌های رژیم صهیونیستی اخیرا اظهاراتی درباره کوچاندن فلسطینیان از نوار غزه را مطرح کرده‌اند.

وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی چندی پیش از این با اشاره به حملات همه‌جانبه این رژیم به نوار غزه گفت که این فرصتی برای تمرکز بر پروژه کوچاندن فلسطینیان و ترغیب ساکنان غزه برای مهاجرت به دیگر کشورهاست.

 وزیر امور مالی رژیم صهیونیستی هم پیش از این در سخنانی تاکید کرده که اسرائیل باید ساکنان نوار غزه را برای مهاجرت و ترک این باریکه ترغیب کند.

علاوه بر این برخی گزارش‌ها حاکی است بنیامین نتانیاهو در جریان یکی از نشست‌های اخیر حزب لیکود گفته که تلاش‌ها برای یافتن کشورهایی که ساکنان غزه را به عنوان پناهجو بپذیرند، در حال انجام است. ذیل قوانین بین‌المللی، کوچ اجباری انسان‌ها از یک سرزمین اشغال‌شده ممنوع است.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در روز هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه) در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغال فلسطین و نزدیک به دو دهه محاصره غزه و زندان و شکنجه هزاران فلسطینی عملیات موسوم به طوفان الاقصی را آغاز کرد.

این عملیات یکی از مرگبارترین حملات علیه این رژیم بود. مبارزان حماس در چند نقطه از حصارهای مرزی به داخل اراضی اشغالی نفوذ کردند، به روستاها یورش بردند و علاوه بر کشتن رساندن شمار زیادی از اسرائیلی‌ها، شماری از آن‌ها را به اسارت گرفتند.

رژیم اسرائیل در پاسخ به این عملیات، حملات سنگینی را علیه غزه آغاز کرد و این منطقه را تحت محاصره کامل قرار داد. بیش از 24 هزار فلسطینی که اکثر آنها زن و کودک هستند تاکنون در این حملات به شهادت رسیده‌اند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد