حمله یمن به یک کشتی عازم فلسطین اشغالی

کد خبر: 1269065

سخنگوی نیروهای مسلح یمن با اشاره به حمله به یک کشتی عازم فلسطین اشغالی، گفت که به هیچ عنوان اجازه عبور کشتیهای اسرائیلی را نخواهند داد.

 حمله یمن به یک کشتی عازم فلسطین اشغالی

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن شامگاه امروز سه‌شنبه از حمله به یک کشتی خبر داد که عازم بنادر فلسطین اشغالی بوده است.

سریع با اشاره به اینکه این حمله با چند موشک صورت گرفته است، گفت: پس از اینکه خدمه کشتی توجهی به هشدارها نداشتند، این حمله صورت گرفت.

وی همچنین تأکید کرد که نیروهای مسلح یمن همچنان مانع از عبور کشتیهای اسرائیلی یا کشتیهای عازم فلسطین اشغالی در دریاهای سرخ و عرب خواهند شد تا اینکه حمله به ملت فلسطین پایان یابد و محاصره آنان در هم شکند.

این فرمانده یمن در پایان خاطر نشان کرد: نیروهای مسلح یمن به اقدامات دفاعی و هجومی خود ادامه خواهد داد که در دایره حق دفاع قانونی از یمن و همبستگی عملی با ملت مظلوم فلسطین است.

عبد العزیز بن حبتور نخست وزیر دولت نجات ملی یمن هم امروز تأکید کرد که آمریکا، آغازگر حمله به این کشور بوده است و صنعا هم حق دارد به این تجاوز پاسخ دهد، ولی تعیین زمان و مکان آن بر عهده فرماندهی نظامی یمن است.

بن حبتور با بیان اینکه آمریکا از 9 سال پیش به صورت غیر مستقیم خون مردم یمن را ریخته و اکنون حمله مستقیم را آغاز کرده است، گفت: مسئله ما مشخص است؛ توقف حمله و محاصره برادرانمان در غزه

سخنگوی نیروهای مسلح یمن شامگاه روز گذشته هم خبر داد که نیروهای این کشور، در جریان یک عملیات نظامی، یک کشتی متعلق به آمریکا را در خلیج عدن هدف قرار داده‌اند.

یحی سریع همچنین هشدار داد: تمامی کشتیهای جنگی آمریکا و انگلیس را که در حمله به کشورمان، مشارکت داشته‌اند، اهداف متخاصمی می‌دانیم که در بانک اهداف نیروهای ما قرار دارند.

واشنگتن و لندن ضمن ایجاد ائتلاف دریایی، در تلاش برای توقف حملات یمن به کشتی‌های اسرائیلی و کشتی‌های عازم فلسطین اشغالی در دریای سرخ هستند و می‌خواهند  یمن را به توقف حمایت‌هایش از مردم غزه وادار کنند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها