ضربات سنگین مقاومت فلسطین به اشغالگران صهیونیست

کد خبر: 1269274

نیروهای مقاومت فلسطین با وارد آوردن ضربات سنگین به اشغالگران صهیونیست در مناطق مختلف نوار غزه، یک نفربر زرهی و تانک و چندین گروه از نظامیان اشغالگر را هدف قرار دادند.

ضربات سنگین مقاومت فلسطین به اشغالگران صهیونیست

نیروهای مقاومت فلسطین با وارد آوردن ضربات سنگین به اشغالگران صهیونیست در مناطق مختلف نوار غزه، یک نفربر زرهی و تانک و چندین گروه از نظامیان اشغالگر را هدف قرار دادند.

به نقل از الجزیره، گردان های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، یک تانک اشغالگران صهیونیست را در محله الکرامه در شمال غرب شهر غزه با استفاده از راکت الیاسین ۱۰۵ هدف قرار دادند.

گردان های القسام در عملیات دیگری در منطقه جبل الریس در محله التفاح شهر غزه، یک نفربر اشغالگران را با شلیک یک راکت الیاسین ۱۰۵ منهدم کردند.

شاخه نظامی حماس همچنین از هدف قرار دادن یک نیروی ویژه اشغالگران در کمینی در یک منزل در محله الکرامه در شمال غرب شهر غزه خبر دادند.

این نیروی مقاومت فلسطین در عملیات دیگری، توانست یک گروه از نیروهای پیاده نظام اشغالگران صهیونیست را در اطراف محله شیخ رضوان غزه با استفاده از بمب ضد نفر هدف قرار داده و آنها را کشته و زخمی کند.

گردان های القسام همچنین تأکید کرد نیروهایش توانسته‌اند یک نظامی صهیونیست را در هنگام سوار شدن بر خودروی نظامی در محله شیخ رضوان غزه هدف قرار دهند.

از سوی دیگر، سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز اعلام کرد مواضع اشغالگران در جنوب غرب غزه را با استفاده از یک راکت هدف قرار داده است.

سرایا القدس همچنین تأکید کرد که یک پهپاد اشغالگران را در حین انجام عملیات شناسایی در شرق غزه، به کنترل درآورده است.

گردان های شهدای الاقصی شاخه نظامی جنبش فتح نیز تأکید کرد نیروهایش توانستند با شلیک چند راکت سنگین، نظامیان اشغالگر را در اطراف دانشکده علوم و فناوری در مرکز خان یونس هدف قرار دهند.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها