حماس: دولت آمریکا در کشتار مردم ما شریک است

کد خبر: 1269316

عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» شامگاه چهارشنبه اعلام کرد: دشمن صهیونیستی بیش از ۲۰۰۰ عملیات قتل‌عام علیه غیرنظامیان در غزه مرتکب شده که بیش از ۲۱ هزار شهید برجای گذاشته است.

حماس:  دولت آمریکا در کشتار مردم ما شریک است

عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» شامگاه چهارشنبه اعلام کرد: دشمن صهیونیستی بیش از ۲۰۰۰ عملیات قتل‌عام علیه غیرنظامیان در غزه مرتکب شده که بیش از ۲۱ هزار شهید برجای گذاشته است.

«اسامه حمدان» از رهبران حماس تصریح کرد: دشمن با ایستادگی مردم فلسطین و شجاعت مقاومت ما در رسیدن به هیچ یک از اهداف خود موفق نخواهد شد.

پیشتر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شده بود جنگ غزه تا زمان تحقق همه اهداف این رژیم یعنی «حذف» حماس، بازگرداندن همه اسرا و اطمینان از اینکه غزه تهدیدی برای تل‌آویو نیست، ادامه خواهد داشت.

حمدان در ادامه با اشاره به تبعات جنگ غزه بر مردم این منطقه افزود به دلیل ممانعت اشغالگر از انتقال کمک‌های اضطراری به نوار غزه، ۸۰۰ هزار فلسطینی در قحطی واقعی به سر می‌برند. بیش از ۷۰۰۰ فلسطینی همچنان زیر آوار مانده‌اند و بیشتر آنها زنان و کودکان هستند.

وی تصریح کرد دشمن بیش از ۲۰۰۰ عملیات قتل‌عام علیه غیرنظامیان در غزه مرتکب شده که بیش از ۲۱ هزار شهید برجای گذاشته است.

این رهبر حماس تاکید کرد کشتار مانع از انجام وظیفه مقاومت در کرانه باختری نخواهد شد و نبرد «طوفان الاقصی» برای تمام فلسطین و آینده آن است.

وی خاطرنشان کرد تداوم جنایات رژیم صهیونیستی لکه ننگ تاریخی بر پیشانی همه کسانی هست که تاکنون از مجرم خواندن اشغالگر امتناع کرده‌اند.

حمدان تاکید کرد: دولت آمریکا در کشتار مردم ما شریک است و از نظر قانونی و اخلاقی از پاسخگویی مصون نخواهد بود.

رهبر حماس همچنین از بیانیه رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان مبنی بر قصد وی برای ورود به غزه و شکستن محاصره آن استقبال کرد.

وی در ادامه درباره به جایگاه مقاومت در میان ملت فلسطین پرداخت و گفت: انسجام ملی در میان مردم ما مؤید این است که این مردم مقاومت خود را پذیرفته و معتقدند که انتخاب راهبردی آنها مقاومت است. مطلوب این است که همه در مقابله با اشغالگر و نازیسم آن در برابر مردم ما متحد بایستند و ما بر ضرورت تشدید انقلاب و مقاومت تاکید می کنیم.

حمدان با بیان اینکه حماس از سرویس‌های امنیتی فلسطین می‌خواهد سلاح را به سمت نیروهای اشغالگر نشانه روند، تاکید کرد: هر روزی از تجاوز رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین تهدیدی واقعی علیه زندگی اسرا در نزد مقاومت است.

این رهبر حماس با اشاره به تصمیم دولت آلمان برای حمایت تسلیحاتی از رژیم صهیونیستی در جنگ غزه، گفت دولت آلمان با مشارکت و حمایت خود از نسل‌کشی رژیم صهیونیستی، تاریخ نازی‌ها را به زشت‌ترین شکل‌های آن بازمی‌گرداند.

حمدان همچنین با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی درباره تشکیل دولت فلسطین گفت: مجدداً تاکید می‌کنیم که تشکیل هر دولت فلسطینی یک امر کاملاً فلسطینی است و ربطی به آمریکا و هیچ‌کس ندارد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها