واکنش ها به بازگرداندن انصار الله به فهرست تروریسم

کد خبر: 1269338

وزیر اطلاع رسانی دولت یمن اقدام آمریکا در بازگرداندن جنبش انصار الله به فهرست تروریسم را خدمت به رژیم صهیونیستی توصیف کرد.

واکنش ها به بازگرداندن انصار الله به فهرست تروریسم

وزیر اطلاع رسانی دولت یمن اقدام آمریکا در بازگرداندن جنبش انصار الله به فهرست تروریسم را خدمت به رژیم صهیونیستی توصیف کرد.

ضیف الله الشامی وزیر اطلاع رسانی دولت یمن اقدام آمریکا در بازگرداندن جنبش انصار الله به فهرست تروریسم را خدمت به رژیم صهیونیستی توصیف کرد.

 وی خاطرنشان کرد: آمریکا از کارت تروریستی برای باج‌گیری و ارعاب هر کسی که سیاست‌های آمریکا را نقض می‌کند، استفاده می‌کند.

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای گفت: در واکنش به حملات و تهدید‌های ادامه دار، آمریکا انصارالله که با عنوان حوثی‌ها نیز شناخته می‌شوند را در فهرست تروریستی جهان قرار داد./تسنیم

 واکنش جهاد اسلامی به درج نام انصار الله یمن در فهرست تروریستی

جهاد اسلامی فلسطین اقدام آمریکا در درج نام جنبش انصار الله یمن در فهرست سازمان‌های تروریستی را محکوم کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جنبش جهاد اسلامی فلسطین اقدام آمریکا در درج نام جنبش انصار الله یمن در فهرست سازمان‌های تروریستی را محکوم کرد.

 این جنبش بیان کرد که اقدامات آمریکا ثابت می‌کند که این کشور به دنبال حاکم شدن بر ملت‌ها است و تروریسم حقیقی را در پیش گرفته تا این ملت‌ها را تحت سلطه خود درآورد.

 جنبش جهاد اسلامی به مردم یمن و انصار الله که در کنار ملت فلسطین به مقابله با دشمن اشغالگر صهیونیستی پرداختند، درود فرستاد.

واکنش سازمان ملل به تروریستی خواندن انصارالله توسط آمریکا: متعهد به کمک به یمن هستیم

 سخنگوی سازمان ملل در واکنش به تروریستی اعلام کردن انصارالله یمن از سوی آمریکا گفت که سازمان ملل متعهد به ادامه کمک به مردم یمن است.

به گزارش خبرنگار ایرنا از سازمان ملل، استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل روز چهارشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران تصمیم آمریکا برای قرار دادن گروه انصارالله یمن در فهرست گروه های به اصطلاح تروریستی خارجی گفت: این تصمیمی است که یک کشور آن را گرفته است و شامل سازمان ملل نمی شود.

دوجاریک تصریح کرد: یمن به شدت به واردات کالاها و همچنین کمک های بشردوستانه وابسته است. سازمان ملل متعهد به ادامه کمک به مردم یمن بر اساس اصل بی طرفی است.

سخنگوی سازمان ملل در عین حال تاکید کرد: تحریم های یکجانبه اغلب بر غیرنظامیان تاثیر می گذارد.

به گزارش ایرنا، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی در بیانیه ای اعلام کرد واشنگتن بار دیگر جنبش انصارالله یمن را در فهرست گروه‌های به اصطلاح تروریستی خود قرار داده است و این تصمیم پس از ۳۰ روز اجرایی می‌شود.

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز با بیان این ادعا که «آمریکا در واکنش به تهدیدها و حملات مستمر در دریای سرخ، انصارالله یمن را که به حوثی‌ها نیز معروف است، به عنوان تروریست ویژه جهانی معرفی کرد»، گفت: اگر انصارالله حملات خود را در دریای سرخ و خلیج عدن متوقف کند، آمریکا فورا در این نامگذاری ارزیابی مجدد خواهد کرد.

پیش از این، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در جمع خبرنگاران در پنسیلوانیا، با «تروریستی» خواندن گروه انصارالله یمن، آنها را تهدید کرد و گفت که اگر به رفتارهای جسورانه و حملات خود ادامه دهند، ایالات متحده آمریکا به آنها پاسخ خواهد داد.

به گزارش ایرنا، با آغاز جنگ رژیم اسرائیل علیه غزه و بمباران‌های بی وقفه مناطق مسکونی، آموزشی و درمانی این منطقه از سوی بمب افکن‌های رژیم تل آویو، هر یک از گروه‌های مقاومت اسلامی منطقه وظیفه‌ای را در حمایت از مردم مظلوم غزه بر عهده گرفته است. در این میان، گروه‌های عراقی بیش از ۱۰۰ بار پایگاه‌های آمریکایی در عراق و سوریه را هدف قرار گرفته اند تا به آمریکایی‌ها تفهیم کنند که هزینه حمایت از رژیم اسرائیل در کشتار مردم غزه بسیار بالا است.

نیروهای دریایی یمن نیز هشدار داده‌اند که عملیات نظامی علیه کشتی‌ها و منافع دشمن اسرائیلی را در دریای سرخ تا زمانی که تجاوزات آن به غزه و جنایاتش علیه ملت فلسطین متوقف شود، ادامه خواهند داد. آمریکا مدعی است که ائتلافی دریایی برای مقابله با عملیات ارتش یمن در دریایی سرخ ایجاد کرده است اما فرانسه، اسپانیا و ایتالیا با تایید خروج خود از این ائتلاف، از تحویل کشتی‌های جنگی خود به فرماندهی ایالات متحده خودداری کرده‌اند و تنها کشور عربی که حاضر به عضویت در آن شد، بحرین بود.

آمریکا و انگلیس با همراهی ۸ کشور دیگر، ۲۱ دی ماه جاری برابر با ۱۱ ژانویه ۲۰۲۴ در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، به مواضع انصارالله یمن حمله کردند.

شورای امنیت سازمان ملل ۲۰ دی ماه جاری برابر با ۱۰ ژانویه ۲۰۲۴، قطعنامه پیشنهادی ایالات متحده آمریکا و ژاپن را با شماره ۲۷۲۲ علیه انصارالله یمن درباره حملات در دریای سرخ بدون اشاره به دلیل اصلی این حملات و حمایت‌های واشنگتن از رژیم اسرائیل در بمباران غزه، تصویب کرد. این قطعنامه، ۱۱ رای موافق ۱۵ عضو شورای امنیت را بدست آورد و بدون هیچ مخالفتی تصویب شد و چهار عضو شورای امنیت از جمله روسیه و چین و الجزایر به آن رای ممتنع دادند. روسیه و چین از حق وتوی خود استفاده نکردند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها