رهبر انصارالله: مقابله با رژیم صهیونیستی، به سود جهان اسلام است

کد خبر: 1269466

یک عضو دفتر سیاسی انصارالله گفت که کشتی‌ها و منافع آمریکا در پاسخ به حملات موشکی به یمن، در تیررس ارتش یمن قرار دارد.

رهبر انصارالله: مقابله با رژیم صهیونیستی، به سود جهان اسلام است

 «حزام الاسد» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله امروز (۲۸ دی) در مصاحبه‌ای گفت که تمامی کشتی‌های آمریکایی چه جنگی و چه تجاری و همچنین منافع آمریکا در پاسخ به حملات واشنگتن و لندن در دایره هدف نیروهای یمنی قرار دارد.

بامداد امروز تلویزیون یمن اعلام کرد که چند شهر و مناطق مختلف این کشور مورد حملات تجاوزکارانه آمریکا و انگلیس قرار گرفتند.

«حزام الاسد» به شبکه راشا تودی گفت که حق پاسخگویی طبق قوانین بین المللی و بشری بر گردن تمامی ملت‌ها برای دفاع از حاکمیت کشور خود است. او افزود: « ایالات متحده مرتکب جرم بزرگی در نقض حاکمیت یمن و بمباران برخی مناطق در مشارکت با انگلیس شده و بی شک باید ادب شود و پاسخ این حملات داده خواهد شد».

او در ادامه گفت: «ارتش ما به حمایت از مردم غزه، خواه از طریق هدف قرار دادن مستقیم عمق اسرائیل و حمله به شهر ام الرشراش (ایلات) یا هر جایی که سلاح‌های ما برای فشار بر اسرائیل به آن برسد، ادامه خواهد داشت».

این عضو ارشد جنبش انصارالله در خصوص تصمیم آمریکا مبنی بر طبقه بندی «انصارالله» در فهرست موسوم به «تروریستی» نیز گفت: «اقدام آمریکا باج گیری سیاسی برای منصرف کردن ما از مواضع و حمایت از مردم فلسطین در غزه است».

دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن نیز شب گذشته (۲۷ دی) به اقدام آمریکا در بازگرداندن نام این گروه یمنی به لیست موسوم به تروریستی واکنش نشان داد و گفت که یمن سال‌هاست تحت محاصره آمریکا قرار دارد.

در این بیانیه آمده است: «این مسأله مضحکی است که از سوی یک حکومت تروریستی جهانی، تروریست خوانده شوید. این اقدام تلاش آمریکا برای گمراهی جهانی و بدنامی انصارالله و مردم یمن است».

انصارالله تأکید کرد: «اقدام آمریکا در خصوص انصارالله در این مرحله به دلیل پشتیبانی از مردم فلسطین، همچون مدال افتخار و شرافت است».

آمریکا حدود سه سال پیش انصارالله را از فهرست تروریستی خود خارج کرده بود. جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا بعد از به قدرت رسیدن در ژانویه ۲۰۲۱ این تصمیم را به عقب برگرداند. «ندپرایس»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در آن زمان تصریح کرده بود که هدف دولت بایدن از این اقدام کاستن از تبعات انسانی تحریم «تروریستی» انصارالله است.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا نام انصارالله را در فهرست سیاه قرار داده بود. بسیاری از سازمان‌های امدادرسانی فعال در یمن از دولت آمریکا خواسته بودند این اقدام را به عقب برگرداند. سازمان  Mercy Corps، شورای پناهندگان نروژ، آکسفام، سازمان «کودکان را نجات دهید» و کمیته نجات بین‌المللی از جمله این سازمان‌ها هستند.

 رهبر انصارالله: مقابله با رژیم صهیونیستی، به سود جهان اسلام است

رهبر معنوی انقلاب یمن، آمریکا و انگلیس را حامی اصلی جنایات رژیم صهیونیستی دانست و تأکید کرد که با وجود این حمایتها، صهیونیستها در تحقق اهداف خود در غزه شکست خوردند.

سید عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر معنوی انقلاب یمن و جنبش انصارالله تأکید کرد که رژیم صهیونیستی در 104 روز گذشته، بیش از دو هزار کشتار علیه ملت فلسطین انجام داده است.

الحوثی موضعگیری آمریکا و انگلیس در قبال جنایات صهیونیستها را «نادر» عنوان کرد و گفت: سازمان ملل، سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب هم فقط به بیانیه‌ها و محکومیتهایی بسنده کردند که در حد مظلومیت ملت فلسطین نبود.

وی با اشاره به اینکه بیشتر کشورهای اسلامی در قبال ملت فلسطین کم‌کاری کرده‌اند، خاطر نشان کرد: به سود امت اسلامی است که در مقابله با یک دشمن مشترک که دشمن همه مسلمانان است، از ملت فلسطین حمایت کنند.

رهبر انقلاب یمن با تأکید بر اینکه اهداف دشمن در غزه، باطل و شوم است و همگی شکست خورده است، گفت: آمریکا، عامل این است که اسرائیل جرأت می‌کند به جنایات خود در غزه ادامه دهد.

الحوثی، انگلیس را «بازوی قدیمی صهیونیسم» دانست و تصریح کرد: بایدن رئیس جمهور آمریکا نیز پس از هفت اکتبر (آغاز عملیات طوفان الاقصی) مستقیما حمایت خود را از دشمن صهیونیستی ابراز کرد. آمریکاییها، تاریخ سیاهی در جنایت علیه ملتها دارند و به ورشکستگی اخلاقی هم شهره هستند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها