استقبال جانسون از روی کار آمدن را ترامپ

کد خبر: 1269812

نخست وزیر اسبق انگلیس با حمایت از پیروزی احتمالی رییس جمهور سابق آمریکا در انتخابات ۲۰۲۴ این کشور، گفت که روی کار آمدن نامزد جمهوری‌خواه «شاید آن چیزی باشد که دنیا نیاز دارد»!

استقبال جانسون از روی کار آمدن را ترامپ

به نقل از دیلی‌میل، بوریس جانسون، نخست وزیر اسبق انگلیس از «جامعه روشنفکران لیبرال غربی» خواست تا با احتمال پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا کنار بیایند.

ترامپ پس از پیروزی قاطع در انتخابات اولیه حزب جمهوری‌خواه در ایالت آیووا، بار دیگر وعده خود را تکرار کرد و مدعی شد که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴، جنگ اوکراین را ظرف ۲۴ ساعت پایان خواهد داد. وی همچنین سیاست‌های دولت جو بایدن، رئیس جمهور کنونی آمریکا در قبال اوکراین و همچنین تعهد واشنگتن به متحدانش اروپایی‌اش در ناتو را به شدت زیر سوال برد.

جانسون در مقاله‌ای در دیلی‌میل نوشت که «فکر دوره دوم ریاست جمهوری ترامپ، تن و بدن جامعه دغدغه‌مند جهان را به شدت لرزانده و این احساس بین اکثر جوامع انگلیسی نیز غالب است.»

جانسون پیش‌بینی کرد ترامپی که «به طور برجسته به آزاد ماندن اوکراین کمک کرده است، در صورت پیروزی در انتخابات، این بار هم کی‌یف را دست به سر نخواهد کرد.» وی در ادامه مدعی شد که مرد جمهوری‌خواه «متوجه خواهد شد که هیچ توافقی با پوتین وجود نخواهد داشت و برای اوکراین تسلیحات مورد نیازش را فراهم خواهد کرد.»

با این حال، ترامپ در موقعیت‌های مختلف از وعده دادن برای تداوم کمک نظامی به اوکراین خودداری و تاکید کرده تنها چیزی که به‌دنبال آن است، پایان بخشیدن هر چه سریع‌تر به خونریزی است.

بسته کمکی ۶۰ میلیارد دلاری که کاخ سفید به‌تازگی برای اوکراین پیشنهاد داده، هفته‌هاست که به دلیل مخالفت جمهوری‌خواهان کنگره تأیید نشده است و تصویب آن همچنان در هاله‌ای ابهام قرار دارد.

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها