ویرانی هزار و یک مسجد و کلیسا در غزه

کد خبر: 1270031

وزارت اوقاف فلسطین در غزه خبر داد که اشغالگران از روز 7 اکتبر تا کنون طی بمباران‌های گسترده هزار مسجد و یک کلیسا را در نوار غزه ویران کرده‌اند.

ویرانی هزار و یک مسجد و کلیسا در غزه

وزارت اوقاف فلسطین در نوار غزه روز یکشنبه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی بمباران‌های گسترده از روز هفتم اکتبر تا کنون، هزار مسجد از 1200 مسجدی که در غزه وجود دارد ویران کرده‌ است.

وزارت اوقاف فلسطین همچنین خبر داد که رژیم صهیونیستی در بمباران‌های خود، کلیسای ارتدوکس و تعدادی از دفترهای وابسته به آن را در غزه ویران کرده است.

از سوی دیگر «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه، ظهر امروز (یکشنبه)، در بیانیه‌ای از افزایش شمار شهدای فلسطینی خبر داد.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد شمار شهدای فلسطینی از تاریخ هفتم اکتبر (پانزدهم مهرماه) تاکنون به ۲۵ هزار و ۱۰۵ نفر افزایش یافته و تعداد مجروحان به ۶۲ هزار و ۶۸۱ نفر رسیده است.

در بیانیه وزارت بهداشت غزه اشاره شده است که نیروهای ارتش رژیم اسرائیل طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ کشتار جمعی در غزه انجام داده‌اند که به دنبال آن ۱۷۸ فلسطینی شهید و ۲۹۳ نفر دیگر مجروح شده‌اند.

القدره همچنین خبر داد که تعداد زیادی از شهدا همچنان در زیر آوارها و در خیابان‌ها هستند که نیروهای امدادی در شرایط جنگی امکان انتقال آن‌ها به مراکز درمانی را ندارند.

ارتش اسرائیل از هفتم ماه اکتبر حملات ویرانگری را علیه نوار غزه آغاز کرده که منجر به ویرانی بسیاری از زیرساخت‌های این منطقه بخصوص زیرساخت‌های بهداشتی غزه شده است.

اکثر  مردم غزه به دنبال ویرانی خانه‌هایشان در این حملات آواره شده‌اند و در بیمارستان‌ها، مدارس و چادرها سکونت دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت غزه اخیرا در جریان نشستی مطبوعاتی اعلام کرد ۷۰ درصد شهدای فلسطینی زن و کودک هستند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها