آمریکا «فلای بغداد» را تحریم کرد

کد خبر: 1270223

وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز تحریم‌هایی را علیه شرکت هواپیمایی «فلای بغداد» و نیز برخی از سران کتائب حزب الله عراق وضع کرد.

آمریکا «فلای بغداد» را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز تحریم‌هایی را علیه شرکت هواپیمایی «فلای بغداد» و نیز برخی از سران کتائب حزب الله عراق وضع کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا امروز دوشنبه تحریم های جدیدی را علیه شرکت هواپیمایی «فلای بغداد» و نیز برخی از سران کتائب حزب الله عراق وضع کرد.

بر اساس اعلام وزارت خزانه داری آمریکا، امروز دوشنبه دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) شرکت هواپیمایی عراقی «فلای بغداد» و مدیر عامل آن را به بهانه کمک به نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (IRGC-QF) و گروه های مقاومت در عراق، سوریه در لیست تحریمی خود قرار داد.

بر اساس اعلام وبگاه وزارت خزانه داری آمریکا، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری این کشور همچنین ۳ مقام کتائب حزب‌الله (KH) و همچنین شرکتی را که برای این گروه مقاومت عراقی تامین مالی می کرد را به این بهانه تحریم کرد.

در بیانیه صادره از سوی وزارت خزانه داری آمریکا در این خصوص اضافه شده است: اقدام امروز تاکیدی بر تهدید مداوم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شبکه حامیان آن برای پرسنل ایالات متحده در منطقه است.

در همین ارتباط، برایان نلسون، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی ادعا کرد: ایران و گروه های حامی آن به دنبال استفاده از تجارت هایی به عنوان پوششی برای تامین مالی و تسهیل حملات خود هستند./مهر

 آمریکا، انگلیس و استرالیا تحریم‌های مرتبط با حماس اعمال کردند

آمریکا، انگلیس و استرالیا در اقدامی مشترک امروز دوشنبه تحریم‌های مرتبط با جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعمال کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که این کشور همراه با انگلیس و استرالیا تحریم‌های بیشتری علیه آنچه شبکه‌های مالی حماس و واسطه‌های آنها در زمینه ارز مجازی عنوان شده، اعمال کردند.

بر اساس اعلام وزارت خزانه داری آمریکا، واشنگتن به طور جداگانه اشخاص مرتبط با حماس و یک شخص مرتبط با خطوط هوایی فلای بغداد عراق را تحریم کرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا همچنین با ادعای همکاری کتائب عراق و خطوط هوایی فلای بغداد با نیروی قدس سپاه پاسداران، تحریم‌هایی علیه آنها اعمال کرد.

در راستای فشارها غیر قانونی غرب علیه محور مقاومت، اتحادیه اروپا امروز 6 شخص از جمله مشاور اقتصادی بشار اسد و 5 نهاد مرتبط با «وضعیت سوریه» را تحریم کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها