لاوروف: اوکراین به طور عمدی به اهداف غیرنظامی حمله می‌کند

کد خبر: 1270263

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد اظهار داشت: نیروهای اوکراینی به طور عمدی به اهداف غیرنظامی حمله می‌کنند.

لاوروف: اوکراین به طور عمدی به اهداف غیرنظامی حمله می‌کند

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد اظهار داشت: نیروهای اوکراینی به طور عمدی به اهداف غیرنظامی حمله می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف امروز (دوشنبه) در نشست شورای امنیت سازمان ملل در نیویورک با بیان این مطلب افزود: کارشناسان بی طرف پی برده‌اند که حمایت مستمر غرب از اوکراین مانع دستیابی به صلح می‌شود.

وزیر امور خارجه روسیه با بیان اینکه «ما همیشه آماده گفت‌وگو هستیم»، تصریح کرد: مسکو هرگز مانع مذاکره و حل درگیری اوکراین از طریق راه‌های دیپلماتیک نشده است.

دیپلمات ارشد روس با اشاره به حمله اوکراین به مناطق مسکونی «بلگورود» در ۹ دی و حمله روز گذشته (اول بهمن) به بازاری در شهر «دونتسک»، مسوولیت مرگ غیرنظامیان را متوجه کسانی که سلاح به اوکراین می‌فرستند، دانست و گفت: «تجار مرگ» به هیچ وجه شرمسار نمی‌شوند که سلاح‌هایشان، از جمله مهمات خوشه‌ای و گلوله‌های حاوی اورانیوم ضعیف‌شده، به طور سازمان‌یافته، بی‌رحمانه و از روی عمد اهداف کاملا غیرنظامی را مورد اصابت قرار می‌دهد.

لاوروف موضع آمریکا در مورد کمک نظامی به اوکراین را با یک پروژه تجاری سودآور مقایسه کرد و تصریح کرد: آقای آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا بر این واقعیت تمرکز دارد که تداوم ارائه کمک به اوکراین، تضمینی برای ایجاد مشاغل جدید در ایالات متحده است.

وی ادامه داد: کمک مالی واشنگتن به کی‌یف همانند تامین مالی یک جنگ نیست، بلکه شبیه پروژه تجاری سودآوری است. نمونه بارز فعالیت‌های ایالات متحده در اوکراین، دریافت خاک‌های «زمین سیاه» توسط جورج سوروس تاجر آمریکایی برای دفع زباله‌های صنایع شیمیایی غرب است.

این دیپلمات ارشد روسیه تاکید کرد که «اوکراین برخی از تسلیحات غربی را در بازار سیاه می‌فروشد و تصور اینکه کشورهای غربی از این موضوع اطلاع نداشته باشند، دشوار است.»

لاوروف افزود: اگر اوکراین جنگ را متوقف کند، صدها هزار شهروندش مجبور نمی‌شوند برای منافع ژئوپلیتیکی غرب جان خود را از دست بدهند./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها