بورل خبر داد:

توافق اتحادیه اروپا برای اقدام نظامی در دریای سرخ

کد خبر: 1270268

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا شامگاه دوشنبه خبر داد که این اتحادیه به یک توافقنامه اقدام نظامی در دریای سرخ برای ایمن سازی حمل و نقل تجاری در این منطقه رسیده است.

توافق اتحادیه اروپا برای اقدام نظامی در دریای سرخ

«جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه خبر داد که اتحادیه اروپا به یک توافقنامه اقدام نظامی در دریای سرخ رسیده است.

وی که این سخنان را پس از نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا مطرح می‌کرد، افزود: «این عملیات برای ایمن‌سازی حمل و نقل تجاری در این منطقه انجام خواهد شد».

این اقدام اتحادیه اروپا در حالی صورت می‌گیرد که نشریه آمریکایی «اینترسپت» در گزارشی به قدرت انصارالله یمن و حملات موشکی موفقیت‌آمیز این گروه که کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی را هدف می‌گیرند، اشاره کرد و از آن به عنوان یک بازیگر قدرتمند یاد کرد.

طبق این گزارش،‌ حملات سه ماه اخیر انصارالله در دریای سرخ، رژیم صهیونیستی را وادار کرد تا حجم حملات زمینی در غزه را کاهش دهد و اجازه دهد تا کمک‌های بین‌المللی وارد غزه شود.

این نشریه سپس در ادامه به حملات اخیر ائتلاف تحت رهبری آمریکا به یمن اشاره کرد و نوشت که از هفته گذشته، ایالات متحده پنج حمله هوایی علیه مواضع انصارالله انجام داد که نتیجه آن این شد که شدت عمل انصارالله افزایش یابد و حملات موشکی و پهپادی را افزایش دادند و کشتی‌های تجاری آمریکا و یک ناو نیروی دریایی ایالات متحده را هدف قرار دادند.

اینترسپت ادامه داد که حملات ائتلاف آمریکا علیه انصارالله موجب شد که این گروه جسورتر شود.

رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا جو بایدن پنجشنبه هفته گذشته در جریان یک کنفرانس خبری کاخ سفید اعتراف کرد که حملات هوایی آمریکا، انصارالله را متوقف نکرده است.

این رسانه آمریکایی با اشاره به این موارد نوشت که دولت بایدن با تصمیم خود برای حمله به انصارالله، خود را در معرض یک کیش و مات ژئوپولتیکی در مقابل انصارالله قرار داده است.

بر اساس این گزارش، تشدید حملات علیه انصارالله، خطر اختلال در کشتیرانی و در نهایت خطر به راه افتادن یک جنگ منطقه‌ای تمام عیار را به همراه دارد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد