حمله پهپادی دوباره به عین‌الاسد

کد خبر: 1270561

گروه مقاومت اسلامی عراق در ادامه حملات خود به مواضع نیروهای آمریکایی، خبر داد که برای دومین بار در طول امشب، پایگاه عین الاسد را هدف حمله پهپادی قرار داده است.

حمله پهپادی دوباره به عین‌الاسد

منابع خبری گزارش دادند که پایگاه عین الاسد در غرب عراق، هدف حمله پهپادی قرار گرفته است. این پایگاه مقر نظامیان آمریکایی است.

گروه مقاومت اسلامی عراق ضمن بر عهده گرفتن مسئولیت حمله نخست، خبر داد که برای دومین بار عین الاسد را هدف حمله پهپادی قرار داده است.

این گروه مقاومت شامگاه گذشته خبر داد که پایگاه عین الاسد را با یک فروند پهپاد هدف قرار داده است.  این گروه همچنین پایگاه غیر قانونی اشغالگران آمریکایی را در شرق سوریه هدف دو راکت قرار داد. این پایگاه، در میدان نفتی «کونیکو» واقع در دیرالزور، قرار دارد.

شامگاه یکشنبه نیز صدای چند انفجار از داخل پایگاه نظامیان آمریکا در شهر الشدادی واقع در استان الحسکه شنیده شد. پدافند نیروهای آمریکایی در تلاش بود که موشکهای شلیک شده به سمت این پایگاه را رهگیری کند، ولی موفق به رهگیری همه موشکها نشد.

رورستای «الخضراء» واقع در استان دیرالزور هم هدف حمله قرار گرفت. خوابگاه نظامیان آمریکایی در این روستا قرار دارد. گروه مقاومت عراق با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این حملات را بر عهده گرفت و تأکید کرد که این حملات با پهپاد صورت گرفته است.

منابع خبری عراقی شامگاه شنبه گزارش دادند که مناطق اطراف پایگاه عین الاسد هدف حمله راکتی قرار گرفت. این پایگاه، محل استقرار نظامیان آمریکایی است.

شبکه خبری اسکای نیوز به نقل از منابع عراقی گزارش داد که این حمله، بزرگترین حمله‌ای بوده است که گروههای مقاومت به پایگاه آمریکا داشته‌اند. برخی از منابع، تعداد راکتهای شلیک شده را ۲۰ عدد اعلام کرده‌اند.

گروههای مقاومت در واکنش به حمایتهای آمریکا از تداوم جنگ غزه، همچنان در حال هدف قرار دادن پایگاه‌های اشغالگران آمریکایی در منطقه هستند و تأکید دارند که تا اخراج کامل آمریکا از عراق و منطقه، قطعا به این حملات ادامه خواهند داد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها