مسکو: اوکراین یک کشور تروریست است!

کد خبر: 1270732

وزارت خارجه روسیه امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد: سرنگونی هواپیمای روسی اقدامی وحشیانه بود.

 مسکو: اوکراین یک کشور تروریست است!

وزارت خارجه روسیه امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد: سرنگونی هواپیمای روسی اقدامی وحشیانه بود.

به نقل از خبرگزاری تاس، روسیه اعلام کرد که در حادثه سقوط هواپیمای نظامی نزدیک اوکراین احدی جان سالم به در نبرده است.

به گزارش این خبرگزاری، وزارت خارجه روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که اوکراین یک هواپیمای نظامی را که در منطقه بلگورود روسیه ساقط کرده است.

وزارت خارجه روسیه در ادامه این حادثه را اقدامی «وحشیانه» خواند.

از سوی دیگر، وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ ای، اوکراین را به ساقط کردن هواپیمای حامل اسیران اوکراینی متهم و تاکید کرد که دولت اوکراین هواپیمای حامل اسرای آن کشور را در «اقدامی تروریستی» هدف قرار داد.

وزارت دفاع روسیه افزود: هواپیمای مذکور توسط موشک ضدهوایی ارتش اوکراین که از منطقه خارکیف شلیک گردید، ساقط شده است. رادارهای نیروی هوا و فضای روسیه شلیک ۲ فروند موشک اوکراینی را ثبت کرده اند.

وزارت دفاع روسیه همچنین از کشته شدن تمامی سرنشینان این هواپیما خبر داد./مهر

 مسکو: اوکراین یک کشور تروریست است!

در پی حادثه سقوط هواپیمای نظامی روسیه که 65 اسیر اوکراینی به همراه 6 خدمه و سه سرنشین دیگر جان باختند، نماینده دومای روسیه، اوکراین را یک کشور تروریست توصیف کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رئیس کمیته دفاعی دومای روسیه آندری کارتاپولوف امروز (چهارشنبه) در پی سقوط یک فروند هواپیمای نظامی «ایلیوشین ایل-۷۶» در منطقه «بلگورود» روسیه، اوکراین را یک کشور تروریست خواند و گفت که دولت کی‌یف باید بعنوان یک شبکه تروریست نامگذاری شود.

اوایل امروز، هواپیمای نظامی روسیه در نزدیکی روستای «یابلونووو» در حدود ۹۰ کیلومتری مرز اوکراین سقوط کرد. این هواپیما حامل ۶۰ تن از اسرای نظامی اوکراینی بود که قرار بود تبادل شوند. علاوه بر آن‌ها ۶ خدمه هواپیما و سه فردی که اسرای جنگی اوکراینی را همراهی می‌کردند، سوار بر هواپیما بودند که همگی آن‌ها در این حادثه کشته شدند.

طبق گفته کارتاپولوف، کی‌یف به خوبی آگاه بود که هواپیمای مذکور حامل چه کسانی است و اوکراین را به سرنگونی هواپیما با استفاده از «سه موشک پاتریوت یا موشک‌های پدافند هوایی Iris-T» متهم کرد.

این نماینده روس همچنین تصریح کرد که یک هواپیمای ایلیوشین ایل-۷۶ حامل ۸۰ اسیر نظامی اوکراینی در زمان وقوع این حادثه در آسمان حضور داشت که پس از سقوط هواپیمای اول، تغییر مسیر داد و دور زد.

کارتاپولوف در خصوص جزئیات دقیق این حادثه گفت: «کارشناسان بعداً مشخص خواهند کرد» اما تصریح کرد که کی‌یف با از بین بردن سربازانش، حجم غیرقابل تصوری از بدبینی را نشان داد.

وی سپس از جامعه بین‌الملل درخواست کرد که چشمان خود را به روی اقدامات اوکراین باز کنند و ببینند که آن‌ها به چه کسی می‌خواهند کمک کنند. کارتاپولوف در خصوص اوکراین گفت: «هیچ‌ مذاکره‌ای نمی‌توان با این افراد داشت».

رسانه‌های اوکراینی نیز به نقل از منابع دولتی گزارش کردند که ارتش اوکراین این هواپیما را منهدم کرده است.

با این‌حال، رسانه اوکراینی «اوکراینسکایا پراودا» مدعی شده که این هواپیما حامل سامانه‌های پدافند هوایی اس-۳۰۰ بوده است، اما اندکی بعد این روزنامه، نقش کی‌یف در این حادثه را حذف کرد و تنها گفت که منابع نظامی این حادثه سقوط را تأیید کردند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها