حمله پهپادی مقاومت عراق به پایگاه «عین الاسد»

کد خبر: 1270765

مقاومت عراق که به‌تازگی از مرحله دوم عملیات‌های خود علیه نظامیان آمریکایی خبر داده است، محل استقرار نظامیان آمریکایی را در پایگاه «عین الاسد» در غرب عراق بار دیگر هدف حمله قرار داد.

 حمله پهپادی مقاومت عراق به پایگاه «عین الاسد»

رسانه‌های عراقی، شامگاه امروز (چهارشنبه)، از شنیده شدن صدای انفجار در محل استقرار نظامیان آمریکایی در پایگاه عین‌الاسد (غرب عراق) خبر دادند.

کانال تلگرامی «صابرین نیوز» گزارش داد محل استقرار نظامیان آمریکایی در عین الاسد هدف حمله پهپادی قرار گرفته است. لحظاتی بعد از انتشار این گزارش، شبکه «الجزیره» گفت این حمله توسط مقاومت اسلامی عراق انجام شده است.

با این حال، رسانه‌های عراقی درباره میزان خسارات وارده به پایگاه آمریکا و تلفات احتمالی جزئیات بیشتری منتشر نکرده‌اند.

وبگاه عراقی «بغداد الیوم» اخیرا به نقل از یک منبع امنیتی در این خصوص گزارش داد که نیروهای آمریکایی در پی حملات نیروهای مقاومت، در پایگاه «عین الاسد» به حالت آماده باش درآمده‌اند.

آمریکا، بامداد امروز چهارشنبه، مواضع گروه مقاومت «کتائب حزب‌الله» را در غرب عراق مورد حمله قرار داد. وزیر دفاع آمریکا در این خصوص گفت که این حمله در واکنش به حمله به پایگاه عین‌الاسد و زخمی‌شدن نظامیان آمریکایی انجام شده است.

مقاومت عراق به دنبال این حمله اعلام کرد که عملیات‌های خود را وارد مرحله دوم خواهد کرد. «ابو الاء الولائی» دبیرکل گروه مقاومت «کتائب سیدالشهداء» عراق بامداد چهارشنبه اعلام کرد: «در حالی که آمریکایی‌ها دوباره به ما حمله کردند، رزمندگان ما هم مرحله دوم عملیات خود را آغاز می‌کنند».

الولائی توضیح داد مرحله دوم عملیات مقاومت عراق شامل محاصره کشتیرانی و حمل‌ونقل دریایی اسرائیل در دریای مدیترانه و حذف بندرها در فلسطین اشغالی خواهد بود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد