دعوت آمریکا از روسیه و اوکراین برای انجام تحقیقات مجزا درباره سقوط هواپیمای روسی

کد خبر: 1270778

وزارت خارجه آمریکا، مسکو و کی‌یف را ترغیب کرد تا تحقیقاتی درباره سقوط هواپیمای نظامی «ایل-۷۶» روسیه انجام بدهند.

دعوت آمریکا از روسیه و اوکراین برای انجام تحقیقات مجزا درباره سقوط هواپیمای روسی

ودانت پاتل، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه در کنفرانسی خبری گفت: من مقامات روسیه و اوکراین را ترغیب می‌کنم تا به طور جداگانه تحقیقاتی برای روشن کردن حقیقت انجام بدهند.

وزارت دفاع روسیه ظهر امروز اعلام کرد یک هواپیمای ترابری نظامی ایلیوشین ایل-۷۶ روسیه حامل ده‌ها اسیر جنگی اوکراینی در منطقه بلگورود در مرز اوکراین سقوط کرده است.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه امروز در سخنانی گفته بود: باید جلسه اضطراری شورای امنیت درخصوص ساقط کردن هواپیمای روسی برفراز بلگورود برگزار شود. ما در تلاش هستیم تا حقایق را درکنار یکدیگر قرار دهیم./ایسنا

واکنش پنتاگون به سقوط هواپیمای ایلوشین- ۷۶ در روسیه

سخنگوی «پنتاگون» امروز اعلام کرد: وزارت دفاع آمریکا در مورد سقوط هواپیمای ایلوشین- ۷۶ در منطقه بلگورود روسیه اطلاعاتی برای ارایه کردن ندارد.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» امروز چهارشنبه به خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد: وزارت دفاع آمریکا در مورد سقوط هواپیمای ایلوشین- ۷۶ در منطقه بلگورود روسیه اطلاعاتی برای ارائه ندارد.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در این خصوص ادامه داد: پنتاگون همه تحقیقات مرتبط را به اوکراین ارجاع می‌دهد.

این سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اضافه کرد: متأسفانه من چیزی برای ارائه در این باره ندارم و شما را به [وزارت دفاع] اوکراین ارجاع می دهم تا در مورد عملیات آنها صحبت کنید.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در ادامه افزود که پنتاگون همچنین از مبادله اسرای جنگی بین روسیه و اوکراین اطلاعی ندارد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها