وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: جنگ در غزه را متوقف نمی‌کنیم

کد خبر: 1270795

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه در سخنانی تاکید کرد که این رژیم جنگ در غزه را متوقف نخواهد کرد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: جنگ در غزه را متوقف نمی‌کنیم

 «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی شامگاه چهارشنبه تاکید کرد تا زمانی که اُسرا در غزه هستند،‌ جنگ را نمی‌توان متوقف کرد.

وی در ادامه سخنانش گفت: «نه ایران و نه حزب‌الله نمی‌توانند ما را در غزه متوقف کنند و نمی‌توانند در بین ما تفرقه ایجاد کنند».

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اضافه کرد: «حماس در بحران بزرگی قرار دارد و سلاح و نیروی کافی در اختیار نداشته و کنترل غزه را از دست داده است».

«بنی گانتز» عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه گفت که این رژیم برای بقای خود میجنگد و مصمم‌تر و مقاوم‌تر است.

وی در ادامه سخنانش گفت: «بازگرداندن ربوده شدگان وظیفه کابینه است و هیچ تضادی با چیره شدن بر حماس در غزه ندارد و به جنگ با هدف بازگرداندن ربوده شدگان به خانه‌هایشان ادامه خواهیم داد».

گانتز اضافه کرد: «اگر طرح‌های واقعی وجود داشته باشد، قادر به تصمیم‌گیری‌های سخت هستیم».

این در حالی است که رسانه‌های عبری پس از نبرد سنگین اخیر در خان‌یونس که به اعتراف ارتش رژیم صهیونیستی موجب کشته شدن دست‌کم ۲۴ نظامی اسرائیلی شده، اعتراف کردند که امکان «تحقق پیروزی بزرگ و قاطع» در مقابل حماس و آزادی اسرای اسرائیلی با تداوم عملیات نظامی وجود ندارد.

روزنامه هاآرتص در سرمقاله شماره امروز خود نوشت که حماس حتی «احساس شکست» نیز نمی‌کند و پیشنهاد اسرائیل برای آتش بس دو ماهه و تبعید مقامات ارشد خود از غزه به کشورهای دیگر در ازای آزادی گروگان‌ها را رد کرده است.

 این روزنامه در ادامه به مصاحبه وزیر کابینه جنگ «گادی آیزنکوت» استناد کرد که وی هرگونه امکان آزادی گروگان‌ها از طریق اقدام نظامی را رد و تاکید کرد که «امکان بازگرداندن گروگان‌ها بدون دستیابی به یک توافق [تبادل اسرا] در آینده نزدیک غیرممکن است» و هر کسی که غیر این را بگوید، «دروغ» گفته است./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها