پاسخ پکن به اظهارات ضدچینی دبیرکل ناتو

کد خبر: 1270877

سخنگوی وزارت دفاع چین امروز (پنجشنبه) تصریح کرد که ناتو یک ماشین جنگی متحرک است که حضور آن در هر مکان موجب بروز هرج و مرج می‌شود.

پاسخ پکن به اظهارات ضدچینی دبیرکل ناتو

 سخنگوی وزارت دفاع چین وو کین امروز (پنجشنبه) در یک کنفرانس خبری در واکنش به اظهارات ضدچینی دبیرکل ناتو ینس استولتنبرگ گفت: «ما به اظهارات نامناسب دبیرکل ناتو در مورد چین توجه کرده‌ایم. ناتو به عنوان یک سازمان نظامی منطقه‌ای از زمان پیدایش، جنگ‌هایی به راه انداخته و در آن مشارکت کرده است».

بنابر گزارش خبرگزاری روسی ریانووستی، پیش‌تر دبیرکل ناتو ینس استولتنبرگ در مجمع جهانی اقتصاد در «داووس» بار دیگر تأکید کرد که علی‌رغم آن‌که ناتو فعالیت‌های خود را به آسیا معطوف کرده، اما ماهیت اصلی این ائتلاف، همچنان منطقه‌ای است و ناتو یک ائتلاف منطقه‌ای باقی خواهد ماند.

وی ادامه داد: «این ناتو نیست که به آسیا می‌رود بلکه چین است که به آفریقا و قطب شمال نزدیک می‌شود و موضوع کنترل بر زیرساخت‌های حیاتی مطرح است» که همه این‌ها برای امینت ناتو اهمیت دارد.

وو کین تصریح کرد که در سال‌های اخیر ناتو به منطقه آسیا و اقیانوسیه نزدیک‌تر شده، از ادعای واهی «تهدید چین» برای تحریک به تقابل استفاده می‌کند و امنیت منطقه را در معرض خطر قرار می‌دهد.

سخنگوی وزارت دفاع چین در ادامه از ناتو خواست تا از دروغ‌سازی و اقدامات خطرناک که در منطقه آسیا-اقیانوسیه هرج و مرج به وجود می‌آورد، دست بردارد و رفتار بی‌طرفانه و منطقی‌تری در قبال چین و تحولات نیروهای مسلح این کشور داشته باشند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها