نماینده امور آفریقا در دولت بایدن هم کاخ سفید را ترک می‌کند

کد خبر: 1270956

رسانه های آمریکایی گزارش دادند «جاد دوورمونت» دستیار ویژه جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در امور آفریقا، تا اواسط ماه بعدی میلادی (فوریه) از سمت خود کناره گیری می کند تا به یک شرکت خصوصی متمرکز در آفریقا بپیوندد.

نماینده امور آفریقا در دولت بایدن هم کاخ سفید را ترک می‌کند

رسانه های آمریکایی گزارش دادند «جاد دوورمونت» دستیار ویژه جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در امور آفریقا، تا اواسط ماه بعدی میلادی (فوریه)  از سمت خود کناره گیری می کند تا به یک شرکت خصوصی متمرکز در آفریقا بپیوندد.

دوورمونت که در اکتبر ۲۰۲۱ به عنوان مدیر ارشد شورای امنیت ملی کاخ سفید در امور آفریقا فعالیت خود را آغاز کرد، نویسنده کتاب «استراتژی آمریکا در مقابل منطقه جنوب صحرای آفریقا» است که در ماه اوت ۲۰۲۲ اعلام شد.

این استراتژی در اجلاس سران آمریکا و آفریقا در دسامبر ۲۰۲۲ دنبال شد که در آن بایدن متعهد شد برای حمایت از چشم انداز آمریکا در این قاره ۵۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کند. رسانه های آمریکایی درباره دلیل این کناره گیری هیچ توضیحی نداده اند اما نارضایتی ها از دولت بایدن در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور در حال افزایش است.

روزنامه نیویورک تایمز گزارش داده است که یک عضو ارشد دیگر کاخ سفید در پی نتایج ناامیدکننده نظرسنجی ها، برای پیوستن به کارزار انتخاباتی جو بایدن سمت خود را رها می کند.

گفته می شود این شخص جن اومالی دنیلون است که در سال ۲۰۲۰ مدیریت کارزار انتخاباتی بایدن را برعهده داشته و قرار است به زودی کاخ سفید را ترک کند.

به نوشته این پایگاه خبری، باوجود آنکه تیم بایدن تلاش کرده تا نگرانی خود را در مورد نتایج نظرسنجی ها آشکار نسازد، اما این جابجایی ها در واقع واکنشی به نگرانی عمیق دموکرات‌ها و شخص رئیس‌جمهوری آمریکا است.

در هفته‌های اخیر، نگرانی‌های پشت پرده باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا نیز علنی شده و گزارش ها حاکی است وی به دستیاران بایدن پیشنهاد بکارگیری تصمیم گیران سطح بالا برای کارزار انتخاباتی را داده است.

گفته می شود دنیلون یکی از قابل اعتمادترین دستیاران سیاسی بایدن است که از دهه ۱۹۸۰ تا کنون با وی از نزدیک کار کرده است.

/ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها