انتقاد تند نخست وزیر ارمنستان به اظهارات جنگ طلبانه باکو

کد خبر: 1271202

نخست وزیر ارمنستان در جریان دیدار با همتای گرجستانی خود در شهر «تفلیس» اظهار داشت که جاه طلبی‌های جنگ طلبانه و حداکثری به روند حل و فصل مشکلات بین ایروان و باکو کمک نمی‌کند.

انتقاد تند نخست وزیر ارمنستان به اظهارات جنگ طلبانه باکو

نخست وزیر ارمنستان روز شنبه اظهار داشت که روند مذاکره با باکو پس از انتخابات در جمهوری آذربایجان تکمیل شود.

به گزارش خبرگزاری «آرمناپرس»، «نیکل پاشینیان» در جریان دیدار با «ایراکلی گاریباشویلی» نخست وزیر گرجستان در شهر «تفلیس» او را در جریان مذاکره با باکو گذاشت.

وی در نشست خبری گفت:«در مورد تلاش‌های دولت ارمنستان برای عادی سازی روابط با جمهوری آذربایجان به همکارم توضیح دادم. در این دیدار تاکید شد که جاه طلبی‌های جنگ طلبانه و حداکثری به روند حل و فصل کمک نمی‌کند.»

نخست وزیر ارمنستان اظهار داشت:«امیدوارم که پس از انتخابات ریاست جمهوری جمهوری آذربایجان، روند مذاکرات برای تکمیل اصلاحات معاهده صلح بر اساس اصول مورد توافق و شناخته شده انجام شود.»

 بر اساس این گزارش، ارمنستان و جمهوری آذربایجان بعد از دو جنگ خونین در آستانه توافق صلح قرار گرفته‌اند و اخیرا مقام‌های دو کشور مواضعی را در حمایت از پیشبرد مذاکرات صلح اتخاذ کردند هرچند که هنوز سران باکو سیگنال‌های منفی ارسال می‌کنند.

وزارت دفاع ارمنستان برای حفظ آمادگی نیروی هوایی این کشور رزمایش یک روزه‌ای را برگزار کرد.

«آرام توروسیان» سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان گفت که نیروی هوایی این کشور در استان «لری» پروازهایی انجام داده است. این مقام نظامی ارمنستان به دلایل امنیتی به شمار و نوع جنگنده‌های شرکت کننده در این رزمایش هیچ اشاره‌ای نکرد.

رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در اولین روز سال ۲۰۲۴ گفت:«رهبری ارمنستان باید از درس‌های تاریخی نتیجه‌گیری درستی بگیرد و به گونه‌ای رفتار کند که ما را خشمگین نکند.»

این در حالی است که «آرات میرزویان» وزیر امور خارجه ارمنستان گفته است که خطر تشدید تنش در مرز ارمنستان و جمهوری آذربایجان وجود دارد.

میرزویان درباره احتمال تنش با باکو گفت:«فکر می‌کنم خطر تشدید تنش‌ها حتی در این لحظه وجود دارد. دستکم لفاظی‌هایی که در مصاحبه رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان شاهد بودیم، حتی برای لحظه‌ای به ما اجازه نمی‌دهد که غافل شویم.»/فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها