وحشت محافل صهیونیستی از توانمندی‌های نظامی حزب الله

کد خبر: 1271207

جنگ محدود حزب الله با رژیم صهیونیستی هم محافل صهیونیستی را به شدت وحشت زده کرده است.

 وحشت محافل صهیونیستی از توانمندی‌های نظامی حزب الله

جنگ محدود حزب الله با رژیم صهیونیستی هم محافل صهیونیستی را به شدت وحشت زده کرده است.

در حالی که برخی از محافل صهیونیستی از آزمایش تسلیحات مقاومت در جنگ غزه علیه رژیم صهیونیستی سخن می‌گویند، برخی از رسانه‌های این رژیم فاش کردند، برخی از مهمات اصابت کرده به پایگاه‌های اسرائیلی، مهماتی اسرائیلی بوده و هنوز نمی‌دانند چگونه از آن سوی صحنه جنگ به طرف آنها شیک شده است.

روزنامه معاریو در گزارشی که امروز شنبه در پایگاه اطلاع رسانی‌اش منتشر شد، ادعا کرد، حزب الله برای اولین بار از زمان آغاز درگیری، از موشک‌های فلق 1 استفاده کرده است که ظاهرا 111 کیلوگرم وزن و 10 کیلومتر برد دارد.

به زعم این رسانه عبری زبان، موشک فلق 1 برای اولین بار از زمان آغاز جنگ اخیر به سوی اهداف اسرائیلی شلیک می‌شود، در حالی که حزب الله از این موشک در جنگ 33 روز به شکل گسترده‌ای استفاده می‌کرده است.

کانال خبری عبری زبان 8200 هم در خبری ادعا کرد، اسرائیل به شدت از به خدمت گرفته شدن سامانه ضد زره ایرانی الماس توسط حزب الله وحشت زده است.

در این خبر آمده است، موشک الماس، نمونه به روز شده یک موشک اسرائیلی است که امروز به شکل کارآمد تری توسط حزب الله به کار گرفته می‌شود.

این رسانه عبری زبان همچنین مدعی شد، بعد از عقب نشینی اسرائیل در سال 2006، شماری از موشک‌ها اسپایک در منطقه به جای ماند و کارشناسان ایرانی بعد از مهندسی معکوس، سامانه مختص به خود را از آن تولید کردند، به نحوی که اسرائیل هیچ اطلاعات دقیقی در رابطه با توانمندی‌های آن ندارد، با این حال ارزیابی‌های موجود نشان می‌دهند که برد آن بین 6 تا 10 کلومتر بوده و نیازی به خط سیر مستقیم ندارد.

این در حالی است که چند روز پیش نیز رژیم صهیونیستی ادعا کرد، برخی از گلوله‌های که مواضع ارتش این رژیم در شمال فلسطین با آن مورد هدف قرار گرفتند، مهماتی اسرائیلی بوده و هنوز مشخص نشده است که چگونه در اختیار حزب الله قرار گرفته‌اند.

شبکه رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی با اعلام این خبر افزود: ارتش اسرائیل تحقیقاتی را در رابطه با نحوه دستیابی حزب الله به مهمات ارتش اسرائیل و استفاده از آنها علیه مواضع این ارتش آغاز کرده است.

این رسانه رسمی رژیم صهیونیستی خبر داد، کارشناسانی از ارتش اسرائیل به محل سقوط گلوله‌ها آمده و در حال بررسی بقایای آن هستند، زیرا احتمال زیادی وجود دارد که این مهمات متعلق به ارتش بوده است./تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها