حمله پهپادی مقاومت عراق به پایگاه آمریکایی در اربیل

کد خبر: 1271398

منابع خبری از حمله به پایگاه آمریکایی در نزدیکی فرودگاه اربیل خبر دادند.

حمله پهپادی مقاومت عراق به پایگاه آمریکایی در اربیل

منابع عراقی اعلام کردند که پایگاه آمریکایی در نزدیکی فرودگاه اربیل واقع در شمال عراق هدف قرار گرفته است.

مقاومت اسلامی عراق ضمن برعهده گرفتن مسئولیت این اقدام اعلام کرد که حمله پهپادی بوده است.

یک منبع میدانی به خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد: پایگاه آمریکا در منطقه «التنف» واقع در مثلث مرزی میان سوریه، اردن و عراق با چهار پهپاد هدف قرار گرفت.

در همین راستا، خبرنگار المیادین اعلام کرد: نیروهای اشغالگر آمریکایی در اردوگاه «الرکبان» در داخل سوریه با استفاده از پهپادها مورد هدف قرار گرفتند.

وی همچنین افزود: حمله پهپادی دیگری نیروهای آمریکایی را در «الشدادی» در داخل خاک سوریه هدف قرار داد.

صبح امروز نیز یک منبع به اسپوتنیک گفته بود: شامگاه شنبه یک مرکز فرماندهی نیروهای آمریکایی در حومه المالکیه در شمال استان الحسکه در شمال شرق سوریه هدف پهپادهایی قرار گرفت.

این منبع اعلام کرد: پهپادها مرکز فرماندهی آمریکا واقع در کنار سد حیاک در روستای خربة عدنان معروف به «ریباریا» در حومه شهر المالکیه در شمال الحسکه را هدف قرار دادند.

مقاومت اسلامی عراق حملات پهپادی به سه پایگاه آمریکایی الشدادی، الرکبان و التنف در خاک سوریه و همچنین حمله به تاسیسات دریایی«زفولون» در داخل سرزمین‌های اشغالی را برعهده گرفت.

پایگاه‌های آمریکایی در سوریه و عراق و همچنین مواضعی در سرزمین‌های اشغالی از زمان آغاز تشدید تنش‌های اشغالگران در نوار غزه، با توجه به حمایت نظامی و دیپلماتیک واشنگتن از صهیونیست‌ها، مورد حملات مکرر قرار گرفته‌اند.

مقاومت اسلامی در عراق مسؤولیت بیشتر حملات به این پایگاه‌ها به علاوه حملات مشابه به پایگاه‌های آمریکایی در عراق را بر عهده گرفته‌ است./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها