حماس: به آمریکا نسبت به گسترش جنگ در خاورمیانه هشدار داده بودیم

کد خبر: 1271488

یکی از رهبران حماس اعلام کرده است که به آمریکا نسبت به گسترش جنگ در خاورمیانه هشدار داده بودیم.

حماس: به آمریکا نسبت به گسترش جنگ در خاورمیانه هشدار داده بودیم

به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، یک رهبر حماس اعلام کرده است که به آمریکا نسبت به گسترش جنگ در خاورمیانه هشدار داده بودیم.

«دکتر سامی ابوزهری»، از رهبران جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که ما به دولت آمریکا نسبت به گسترش دامنه جنگ و درگیری‌ها در منطقه به سبب تجاوز دشمن صهیونیستی به غزه هشدار داده بودیم.

دکتر ابوزهری تاکید کرد که کشته شدن سه نظامی آمریکایی حاوی این پیام است که اگر کشتار بی گناهان در غزه متوقف نشود، آمریکا باید با همه امت اسلامی روبرو شود و تداوم تجاوزگری آمریکایی - صهیونیستی علیه غزه باعث انفجار اوضاع در کل منطقه خواهد شد.

وی افزود: امت به وظیفه خود در حمایت از خون فلسطینیان ادامه خواهد داد و آنچه در غزه اتفاق می‌افتد، برای جهان مایه ننگ است.

ابوزهری گفت: امروز تنها ۴ کامیون تجاری وارد نوار غزه شده و هیچ کامیون حامل کمک‌های بشردوستانه وارد این منطقه نشده است.

از طرف دیگر، گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس پیام جدیدی را به ارتش اشغالگر صهیونیستی صادر کردند.

گردان‌های قسام در پیامی خطاب به اشغالگران اسراییلی با اشاره به حمله هفتم اکتبر و ناتوانی دشمن صهیونیستی در پیش‌بینی و جلوگیری از آن تاکید کردند: «آنکه نتوانست هشدار دهد (و پیش بینی کند)، قادر به پیروزی هم (و پایان دادن به جنگ به نفع خود) نخواهد بود.»

انتشار این پیام در شرایطی صورت گرفته است که عملیات‌های گردان‌های قدس (شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین) و گردان‌های قسام (شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس) علیه نظامیان و جنگ‌افزارهای ارتش رژیم صهیونیستی در نوار غزه ادامه دارد.

گردان‌های قدس اعلام کردند که مبارزان این گردان‌ها در محورهای پیشروی شهر خان‌یونس در جنوب نوار غزه با استفاده از سلاح تیربار و سلاح‌های سنگین به شدت با نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی درگیر شده‌اند.

همچنین ۳ جنگ‌افزار نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در شهرک‌های «امل» و «جوره العقاد» در غرب شهر خان‌یونس از سوی گردان‌های قدس با گلوله «آر پی جی» هدف گرفته شدند.

یک تانک مرکاوای ارتش رژیم صهیونیستی نیز با بمب قوی در محور پیشروی شهرک «امل» در غرب خان‌یونس از سوی مبارزان گردان‌های قدس منفجر شد.

علاوه بر این گردان‌های قدس نظامیان و جنگ‌افزارهای ارتش رژیم صهیونیستی را در منطقه «تل الهوا» در جنوب غرب شهر غزه با خمپاره سنگین هدف قرار داد.

گردان‌های قسام نیز از هدف قراردادن ۲ تانک مرکاوای ارتش رژیم صهیونیستی در شهرک «امل» واقع در غرب شهر خان‌یونس با گلوله «یاسین ۱۰۵» خبر داد.

۲ تانک مرکاوای دیگر ارتش رژیم صهیونیستی نیز در منطقه «جوره العقاد» واقع در غرب شهر خان‌یونس از سوی مبارزان قسام با گلوله «یاسین ۱۰۵» هدف گرفته شدند.

گردان‌های «ابوعلی مصطفی» نیز اعلام کرد که جنگ‌افزارها و نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی را در منطقه‌های شرقی جبالیا و شهر غزه با خمپاره سنگین هدف قرار داده است.

از سوی دیگر، خبرنگار الجزیره در خبری اعلام کرد که آژیرهای خطر در جنوب عسقلان و چندین شهر در شمال نوار غزه به صدا درآمده است. همزمان گردان‌های قدس اعلام کردند که شهرک‌های اطراف نوار غزه را با شلیک موشک‌های متمرکز بمباران کردیم./مهر

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها