جنگ غزه | تعداد شهدای غزه به ۲۶ هزار و ۶۳۷ نفر رسید/شلیک ۱۴ موشک از غزه به تل‌آویو

کد خبر: 1271659

وزارت بهداشت غزه تازه‌ترین آمار شهدا و مجروحان تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه را اعلام کرد.

جنگ غزه | تعداد شهدای غزه به ۲۶ هزار و ۶۳۷ نفر رسید/شلیک ۱۴ موشک از غزه به تل‌آویو

وزارت بهداشت غزه تازه‌ترین آمار شهدا و مجروحان تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه را اعلام کرد.

وزارت بهداشت غزه امروز(دوشنبه) اعلام کرد که در نتیجه تجاوزهای رژیم صهیونیستی از آغاز عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر تاکنون ۲۶ هزار و ۶۳۷ فلسطینی در نوار غزه شهید و ۶۵ هزار و ۸۳۷ نفر دیگر مجروح شدند.

شبکه الجزیره نیز دقایقی پیش اعلام کرد که در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به یک منزل مسکونی در منطقه التفاح واقع در شرق غزه ۲۵ نفر شهید شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت غزه در این راستا اعلام کرد: رژیم اشغالگر طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ مورد کشتار علیه غیرنظامیان در غزه مرتکب شد که در آن ۲۱۵ نفر شهید و ۳۰۰ نفر دیگر مجروح شدند.

وی گفت که تا این لحظه نیز تعدادی از قربانیان زیر آوار و در خیابان‌ها مانده‌اند و نیروهای صهیونیستی اجازه امدادرسانی به آن‌ها را نمی‌دهد.

ارتش رژیم صهیونیستی نیز اخیرا اعلام کرد:‌ ۶ نظامی در نبردهای نوار غزه طی ۲۴ ساعت گذشته مجروح شدند. براساس بیانیه ارتش، ۲۷۷۱ سرباز از آغاز جنگ مجروح شده‌اند که ۱۲۷۶ نفر از آن‌ها از زمان شروع حمله زمینی بوده‌ است.

به گفته ارتش اشغالگر، ۳۸۸ سرباز در پی نبردهای غزه تحت مداوا قرار دارند که ۳۹ نفر جراحات شدید، ۲۴۰ نفر جراحات متوسط ‌و ۱۰۹ نفر جراحات جزئی دارند.

رژیم صهیونیستی برای صد و پانزدهمین روز متوالی به بمباران شدید مناطق مختلف نوار غزه به ویژه شهر خان یونس در جنوب ادامه می‌دهد، جایی که فلسطینی‌ها پس از فرار از جهنم جنگ در شمال نوار غزه، موج دیگری از آوارگی را تجربه می‌کنند. این درحالی است که چندین کشور غربی کمک مالی به آژانس آنروا را قطع کرده‌اند و این مساله جان ساکنان غزه را که به کمک‌های این آژانس وابسته بودند، تهدید می‌کند./ایسنا

شلیک ۱۴ موشک از غزه به تل‌آویو توسط گردان‌های القسام

گردان‌های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس در واکنش به جنایات اشغالگران صهیونیست، شهر تل آویو را مورد حمله موشکی قرار دادند.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های فلسطینی، به دنبال حمله موشکی القسام به تل آویو، صدای انفجارهای مهیبی از داخل این شهر به گوش رسیده است.

رسانه های عبری نیز گزارش دادند: به دنبال این حمله، آژیر خطر در مناطق وسیعی از اراضی اشغالی از جنوب گرفته تا تل آویو در مرکز به صدا درآمده است.

منابع عبری زبان گزارش دادند که آژیر خطر در تل آویو، گوش دان، اللد، رمله و مودیعین در قدس اشغالی به صدا درآمده است.

کانال ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی تأکید کرد: ۱۴ موشک از غزه به تل آویو شلیک شده است.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

براساس گزارش‌ها تاکنون افزون بر ۲۶ هزار فلسطینی بر اثر حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی در غزه به شهادت رسیده‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها