حمله راکتی به پایگاه آمریکا در شرق سوریه

کد خبر: 1271678

در ادامه حملات به مواضع اشغالگران آمریکایی در سطح منطقه، منابع سوری خبر دادند که پایگاه نظامیان آمریکایی در استان دیرالزور واقع در شرق این کشور، با راکت هدف قرار گرفته است.

حمله راکتی به پایگاه آمریکا در شرق سوریه

 برخی منابع خبری شامگاه امروز دوشنبه خبر دادند که پایگاه نظامیان آمریکا در شرق سوریه هدف حمله قرار گرفته است.

خبرنگار المیادین خبر داد که این پایگاه در روستای «الخضراء» و نزدیک به میدان نفتی العمر در استان دیرالزور قرار دارد و با راکت هدف قرار گرفته است. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

مقام‌های نظامی آمریکا یکشنبه شب گفتند که سه نظامی این کشور در حمله شبانه پهپادی به یک پایگاه آمریکا در اردن کشته و دستکم ۲۵ پرسنل نظامی نیز زخمی شدند.

 سنتکام (فرماندهی مرکزی آمریکا) یکشنبه شب در بیانیه‌ای تایید کرد که در حمله یک فروند پهپاد به پایگاهی در شمال شرقی اردن، سه نظامی کشته و ۲۵ پرسنل این کشور زخمی شدند.

ارتش  آمریکا در روزهای گذشته نیز به طور ضمنی مرگ دو نظامی خود را در آب‌های سومالی تایید کرد. سنتکام اعلام کرد که ۲ تفنگدار دریایی ناپدید شده در جریان عملیات در سواحل سومالی به عنوان کشته شده طبقه بندی شده‌اند.

فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا هفته گذشته در ۲۳ دی ماه در بیانیه‌ای از مفقود شدن دو ملوان نیروی دریایی  طبق اعلام فرماندهی مرکزی آمریکا عملیات جستجو و نجات برای این دو ملوان نیروی دریایی ایالات متحده در جریان است. با این‌حال جزئیات بیشتر از جمله در خصوص کشتی که این دو عضو نیروی دریایی آمریکا سوار بر آن بوده‌ و یا حتی نام این ملوان‌ها تاکنون منتشر نشده است.

یک مقام آمریکایی نیز به خبرگزاری «رویترز» گفت: «۳۴ پرسنل آمریکایی برای آسیب مغزی احتمالی پس از حمله هواپیمای بدون سرنشین  در اردن مورد ارزیابی پزشکی قرار می‌گیرند.»/فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها