افزایش مجروحان حمله به نظامیان آمریکا به ۴۰ نفر

کد خبر: 1271706

وزارت دفاع آمریکا شامگاه دوشنبه خبر داد که تعداد مجروحان حمله روز گذشته به پایگاه نظامیان آمریکا در شمال شرق اردن به بیش از 40 نظامی رسیده است.

افزایش مجروحان حمله به نظامیان آمریکا به ۴۰ نفر

 وزارت دفاع آمریکا شامگاه دوشنبه اعلام کرد که تعداد مجروحان حمله روز گذشته به پایگاه نظامیان آمریکا در شمال شرق اردن به بیش از 40 نظامی رسیده است و این تعداد احتمالا افزایش خواهد یافت.

پنتاگون تاکید کرد که هنوز اطلاعی درباره مکان برخواست پهپادی که نیروهای آمریکایی را هدف قرار داده، ندارد.

وزارت دفاع آمریکا اضافه کرد که واشنگتن در ارتباط با شرکای عراقی برای تضمین حمایت از نظامیان آمریکایی بوده و در زمان و مکان مناسب به حمله به نظامیان آمریکایی پاسخ داده خواهد شد.

پنتاگون اضافه کرد: « هنوز زود است که بگوییم حمله به نیروهای ما بر حضور نیروهای ما در منطقه تأثیر می گذارد».

رسانه‌ها دوشنبه شب به وقت تهران به جزئیات بیشتری از حمله پهپادی به پایگاه نظامی آمریکا در مرز اردن با سوریه اشاره کردند.

طبق گزارش روزنامه وال‌استریت‌ژورنال پدافند هوایی در پایگاه آمریکایی در اردن پهپاد انتحاری را با هواپیمای خودی اشتباه گرفت.

مقام‌های نظامی آمریکا یکشنبه شب گفتند که سه نظامی این کشور در حمله شبانه پهپادی به یک پایگاه آمریکا در اردن کشته و دستکم ۲۵ پرسنل نظامی نیز زخمی شدند.

سنتکام (فرماندهی مرکزی آمریکا) یکشنبه شب در بیانیه‌ای تایید کرد که در حمله یک فروند پهپاد به پایگاهی در شمال شرقی اردن، سه نظامی کشته و ۲۵ پرسنل این کشور زخمی شدند.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا تلاش کرد حمله به نیروهای آمریکایی را به گروه‌های تحت حمایت ایران نسبت دهد، اما اذعان کرده که واشنگتن هنوز در حال گردآوری اطلاعات در خصوص این حمله است.

یک مقام آمریکایی یکشنبه شب در واکنش به حمله پهپادی به یک پایگاه نظامی آمریکا در مرز اردن با سوریه گفت که این حمله لزوما از سوی ایران صورت نگرفته است./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها